settings icon
share icon
Jautājums

Vai Dievs radīja ļaunumu?

Atbilde


Ja Dievs ir radījis pasauli, visas lietas tanī un ap to, tad pirmajā mirklī varētu šķist, ka Dievs radīja arī ļaunumu. Taču, ļaunums nav “lieta” kā, piemēram, elektrība vai akmens. Nepastāv kaut kāds ļaunuma skaits vai daudzums. Ļaunums nepastāv pats par sevi. Ļaunuma klātbūtne liecina vienīgi un tikai par Dieva neesamību. Piemēram, caurumi eksistē. Taču tie var būt tikai un vienīgi kaut kādā vietā, kas jau pastāv. Tātad, kad Dievs radīja pasauli, Viņš to radīja tīru un labu. Turklāt no visām labajām lietām, ko Dievs radīja, Viņš radīja arī cilvēku un deva tam brīvību izvēlēties starp labo un ļauno. Dievs atļāva pastāvēt kaut kam sliktam, lai mums būtu reālas izvēles iespējas. Tātad, Dievs atļāva brīvās gribas eņģeļiem un cilvēkiem izvēlēties labo vai arī noraidīt labo. Noraidot labo mēs izvēlamies ļaunumu. Ja starp divām labām lietām pastāv sliktas attiecības, mēs to saucam par ļaunumu, bet tas nekādā gadījumā nekļūst par ”lietu,” kas ir Dieva radīta.

Nākošais attēlojums iespējams palīdzēs saprast labāk. Ja kādam jautātu - ”vai aukstums eksistē,” tad atbilde noteikti varētu būt jā. Taču tas nav pareizi. Aukstums neeksistē. Aukstums ir siltuma neesamība. Tieši tāpat arī tumsa neeksistē. Ir vienīgi gaismas neesamība. Ļaunums ir labā neesamība. Vai vēl pareizāk - ļaunums ir Dieva klātbūtnes neesamība jeb trūkums. Dievam nebija nepieciešams radīt ļaunumu, Viņš drīzāk atļāva pastāvēt labā neesamībai.

Ļaunums nav Dieva radīts, bet viņš atļauj ļaunumam pastāvēt. Ja Dievs nedotu iespēju pastāvēt ļaunumam, tad gan eņģeļi, gan cilvēki kalpotu Dievam automātiski, tikai pienākuma vadīti un būtu bez jebkādas izvēles, un gribas. Dievs nevēlējās radīt ”robotus,” kas pilda Viņa pavēles automātiski. Dievs atļauj ļaunumam pastāvēt tā dodot eņģeļiem un cilvēkiem brīvu izvēli - kalpot Dievam patiesi, vai nē.

Mēs ar savām ierobežotajām prāta spējām nespējam izprast Dieva bezgalīgumu un neierobežotību (Rom.11:33-34). Dažreiz mēs domājam, ka saprotam Dieva gribu un tikai vēlāk atklājam, ka viss Viņa darītais bija domāts pavisam ar citu mērķi, citu nolūku. Dievs skatās uz lietām no svēta, mūžīga un pastāvīga viedokļa. Mēs skatāmies uz lietām no grēcīga, zemes un laika viedokļa. Kāpēc Dievs radīja cilvēku jau zinādams, ka Ādams un Ieva varētu sagrēkot un tādējādi ielaist ļaunumu, nāvi un ciešanas šinī pasaulē. Kāpēc Viņš mūs radījis neatstāja debesīs, kur mēs būtu perfekti un bez ciešanām. Uz šo jautājumu nav iespējams atbildēt pilnīgi un adekvāti. Toties mēs zinām, ka Dievs ir svēts un perfekts, slavināms un cildināms. Dievs atļāva būt ļaunumam tikai un vienīgi, lai mums būt īsta, patiesa un brīva izvēle visā, ko darām neskatoties uz to, vai mēs Viņam kalpojam vai nē. Dievs neradīja ļaunumu, Viņš tikai atļāva tam būt. Ja Dievs to neatļautu, mēs kalpotu Dievam bez saistībām, bez mūsu brīvas gribas un jebkādas izvēles iespējām.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Dievs radīja ļaunumu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries