settings icon
share icon
Jautājums

Kāpēc ir tik daudz reliģiju? Vai visas reliģijas virza pie Dieva?

Atbilde


Tik daudzu un dažādu reliģiju eksistence, kā arī paziņojums, ka visas reliģijas ved pie Dieva samulsina daudzus, kas godīgi un no sirds vēlētos atrast patiesību par Dievu. Gala rezultāts tam dažreiz ir tāds, ka persona zaudē cerību jebkad sasniegt absolūto patiesību attiecībā uz šo tēmu. Vai arī, viņi vienkārši pieņem universālo patiesību, ka visas reliģijas ved pie Dieva. Protams, arī skeptiķi norāda, ka tik daudzu reliģiju eksistence pierāda, ka Dievs nav zināms vai arī vispār nepastāv.

Vēstule Romiešiem 1:19-21 Pāvils ir devis izskaidrojumu tam, kāpēc pastāv tik daudzas reliģijas. Dieva patiesība ir redzama un zināma katrai cilvēciskai būtnei, jo Dievs to ir atklājis. Tā vietā, lai pieņemtu patiesību par Dievu un pakļautos tai, visbiežāk cilvēki to noraida un meklē pašu iedomātu sapratni par Dievu. Un tas nekādā gadījumā nevirza uz izglītību un sapratni par Dievu, bet gan uz prāta neauglīgumu un tukšumu. Šeit arī ir atrodams pamats tik ”daudzu reliģiju” esamībai.

Daudzi cilvēki nevēlas ticēt Dievam, kas pieprasa taisnīgu un morālu dzīves veidu, tāpēc viņi izgudro Dievu, kas nepieprasa gandrīz neko. Daudzi cilvēki negrib ticēt Dievam, kas paziņo, ka cilvēki paši nav spējīgi nopelnīt ieeju debesīs. Tādējādi, viņi izgudro Dievu, kas pieņem debesīs visus, ja vien tie dzīves laikā ir paveikuši noteiktas lietas, vai noteiktus soļus un/vai pakļāvušies noteiktiem likumiem. Vismaz mēģinot darīt labu cik vien to spēkos. Daudzi cilvēki negrib nekādas attiecības ar Dievu, kurš ir suverēns un visuvarens. Tādējādi, viņi iedomājas Dievu, kas ir vairāk mistiskas formas tā vietā, lai pieņemtu personisku un neatkarīgu valdnieku.

Tik daudzu reliģiju pastāvēšana nenoraida Dieva eksistenci; tas nenorāda arī uz to, ka Dievs nav saprotams vai patiesība par Viņu nav zināma. Drīzāk tas norāda uz cilvēces demonstrējumu noraidīt vienu patieso Dievu. Dzīvo Dievu cilvēce ir aizstājusi ar pašu izdomātiem dieviem, kas sader labāk ar pašu domām un uzskatiem. Šis ir ārkārtīgi bīstams pasākums. Vēlme radīt Dievu no jauna pēc pašu saviem ieskatiem un līdzības nāk no grēcīgās dabas, kas ir visos mūsos – dabas, kas galu galā novedīs pie ”iznīcības.” (Gal.6:7-8).

Vai visas reliģijas ved pie Dieva? Patiesībā, jā. Visas, bet tikai viena virza uz Viņa sodu. Tikai viena – Kristietība – virza uz Viņa piedošanu un mūžīgo dzīvi. Nav svarīgi cik daudz reliģijas ir iekļautas, beigās visi cilvēki satiks Dievu pēc nāves (Ebr.9:27). Visas reliģijas ved pie Dieva, bet tikai viena novedīs pie Dieva pieņemšanas, jo tikai un vienīgi caur Viņa sniegto pestīšanu, caur ticību Jēzum Kristum cilvēks var tuvoties Dievam droši un pārliecinoši. Izvēle ietvert visu patiesību par Dievu ir nepieciešama viena ļoti svarīga iemesla dēļ: mūžība ir ārkārtīgi garš, nebeidzams laika periods. Tāpēc pareiza domāšana un attieksme pret Dievu ir kritiski svarīga.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāpēc ir tik daudz reliģiju? Vai visas reliģijas virza pie Dieva?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries