settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele saka par tetovējumiem un pīrsingu?

Atbilde


Vecās Derības bauslība pavēlēja jūdiem: „Par piemiņu mirušajiem jums nebūs iegriezt zīmes savā miesā, nedz savās miesās iededzināt rakstus, - Es esmu Tas Kungs!” (3. Mozus 19:28) Tātad, lai gan kristieši nav vairs pakļauti bauslībai (Romiešiem 10:4, Galatiešiem 3:23-25, Efeziešiem 2:15), faktam, ka Vecajā Derībā bija šāda pavēle, vajadzētu darīt mūs piesardzīgus. Jaunā Derībā par tetovējumiem nekas gan nav minēts.

Attiecībā par tetovējumiem un pīrsingu, labs veids, kā pārbaudīt, vai tas ir grēks vai nē, ir apdomāt, vai tu varētu godprātīgi un atklāti lūgt Dievu, lai Viņš svētī šo lietu un lieto to Saviem mērķiem un Savam godam. „Tāpēc, vai ēdat vai dzerat, visu to dariet Dievam par godu.” (1. Korintiešiem 10:31) Bībele neaizliedz tetovējumus un pīrsingu, bet tajā arī nav atrodams apstiprinājums tam, ka Dievs vēlētos, ka ticīgie to darītu.

Vēl viena lieta, ko vajadzētu apsvērt tetovējumu sakarā, ir pieticība. Bībele māca mūs ģērbties pieticīgi un atturīgi (Timotejam 2:9). Viens no pieklājīgas un pieticīgas ģērbšanās principiem ir tas, ka viss, kam vajadzētu būt apsegtam, ir adekvāti apsegts. Atturības galvenā ideja ir nepiesaistīt sev uzmanību. Cilvēki, kas ģērbjas atturīgi, ģērbjas tā, ka tas nepiesaista citu cilvēku uzmanību viņiem. Tetovējumi un pīrsings dara pretējo – tie piesaista apkārtējo uzmanību. Šādā gaismā tetovējumi un pīrsings nav atturības izpausme.

Ja par kādu jautājumu, kuru Bībele detalizēti neiztirzā, rodas šaubas, vai tas ir Dievam tīkami vai nē, tad vislabāk ir izvēlēties šo lietu nedarīt. „Viss, kas nenāk no ticības, ir grēks.” (Romiešiem 14:23) Mums ir jāatceras, ka mūsu ķermeņi, tāpat kā dvēseles, ir atpestīti un tagad pieder Dievam. Lai gan 1. Korintiešiem 6:19-20 rakstītais neattiecas tieši uz tetovējumiem un pīrsingu, taču šeit ir aprakstīts kāds vispārīgs princips: „Vai jūs nezināt, ka jūsu miesa ir Svētā Gara mājoklis, kas ir jūsos un ko jūs esat saņēmuši no Dieva, un ka jūs nepiederat sev pašiem? Jo jūs esat dārgi atpirkti. Tad nu pagodiniet Dievu ar savu miesu!” Šai svarīgajai patiesībai vajadzētu palīdzēt mums saprast, ko darīt vai nedarīt ar savu ķermeni. Ja mūsu miesa pieder Dievam, mums vajadzētu iegūt pilnīgu Viņa „piekrišanu”, pirms mēs izvēlamies to „apzīmēt”.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele saka par tetovējumiem un pīrsingu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries