settings icon
share icon
Jautājums

Kā es varu zināt, ka ir atrasts nevainojams, teicams dzīvesbiedrs?

Atbilde


Bībele nenorāda, kā atrast ”nevainojamu dzīvesbiedru,” kā arī, attiecībā uz pareizā partnera atrašanu, neuzsver uz tik specifiskiem indikatoriem kā mēs. Viena lieta, ko Dievs saka ļoti skaidri ir tā, ka mums nevajadzētu precēties ar neticīgo (2.Kor.6:14-15). Vēstulē 1.Kor.7:39 Pāvils mums atgādina, ka, lai arī esam brīvi precēties ar ko vien gribam, tomēr mums vajadzētu lūkoties pēc tāda partnera, kurš ir patīkams Dieva acīs, citiem vārdiem sakot – Kristieša. Izņemot šo vienu norādījumu, Bībele nesaka absolūti neko par pareizā partnera atrašanu.

Tātad, kāpēc Dievs klusē par to, pēc kā būtu jāskatās meklējot dzīvesbiedru? Kāpēc Dievs nav devis tiešākus norādījumus attiecībā uz tik svarīgu lietu? Patiesība ir tāda, ka Bībele ļoti skaidri norāda uz Kristieša īpašībām; māca, kādai ir jābūt Kristieša attieksmei un rīcībām. Tāpēc, tiešāki norādījumi attiecībā uz dzīvesbiedra meklēšanu nav nepieciešami. Kristiešiem ir jābūt līdzīgi domājošiem attiecībā uz svarīgām lietām un ja divi Kristieši ir saistījušies laulībā, un ir paklausībā Kristum, tad viņi jau ir iemantojuši nepieciešamās sastāvdaļas veiksmīgai laulības dzīvei. Tomēr, sakarā ar to, ka mūsu sabiedrība ir pārpludināta ar Kristiešiem, kuri uzdotas par tādiem, būtu ļoti vēlams jau no paša sākuma ar gudrību un apdomu novērot personu pirms nodot sevi mūža garuma saistībām. Reiz topošā dzīvesbiedra prioritātes ir noteiktas – ja viņš vai viņa ir tiešām nodevušies būt Kristum līdzīgi, tad citas rakstura īpašības ir viegli nosakāmas un apsveramas.

Pirmkārt, mums jābūt pilnīgi drošiem par to, ka vēlamies doties laulības ostā. Mums jābūt pietiekoši pieaugušiem skatīties pāri visam, nesasteigt un būt spējīgiem nodot sevi otrai personai savienojoties ar to uz visu atlikušo dzīvi. Mums jāsaprot arī tas, ka laulības dzīve pieprasīs upurus un sevis noraidīšanu. Katram pārim pirms došanās laulībā vajadzētu studēt vīra un sievas lomas (Ef.5:22-31; 1.Kor.7:1-16; Kol.3:18-19; Tit.2:1-5; 1.Pēt.3:1-7).

Pāriem jābūt drošiem, ka viņi pazīst viens otru pietiekoši labi pirms tie nolemj virzīt sarunas uz laulībām. Viņiem vajadzētu novērot, kā otra persona uzvedas dažādās situācijās, kā persona uzvedas esot starp draugiem vai ģimenes lokā, un ar kādiem cilvēkiem noteiktā persona tiekas. Katra cilvēka uzvedība ir diezgan lielā mērā ietekmēta caur to, kādi ir viņa draugi (1.Kor.15:33). Pārim vajadzētu sakrist domām par tādiem jautājumiem kā morāle, nauda, vērtības, bērni, baznīcas apmeklējums un iesaistīšanās tās dzīvē, attieksme pret otrās puses vecākiem un nodarbinātību. Šie jautājumi laulības dzīvē ir iespējamie konfliktu radītāji un būtu ļoti nopietni apsverami iepriekš.

Beidzot, katram pārim, kurš vēlas doties laulībā, vajadzētu apmeklēt savu mācītāju vai cita trenēta Kristieša konsultācijas. Apmeklējot pirms laulību konsultācijas pāris uzzinās daudz vērtīga kā veidot laulību balstoties uz ticību Kristum. Kā arī, pāris mācīsies kā rīkoties nenovēršamos konfliktos. Pēc visa iepriekšminētā paveikšanas pāris ir gatavs (caur lūgšanām) izlemt, vai viņi vēlas savienoties kopā un veidot veiksmīgu laulību. Ja mēs godīgi un patiesi meklēsim Dievu, tad Viņš iztaisnos takas un parādīs ceļu (Sak.gr.3:5-6).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā es varu zināt, ka ir atrasts nevainojams, teicams dzīvesbiedrs?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries