settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par sievietēm, kuras strādā ārpus mājas?

Atbilde


Daudzi pāri uzdod jautājumu – vai sievietei vajadzētu strādāt ārpus mājas? Bībele dod instrukcijas attiecībā uz sievietes lomu. Vēstulē Titam 2:3-5 Pāvils norāda, kā vecākai sievietei jāpamāca jaunāka sieviete: ‘’Lai vecākās sievas māca krietnumu. Lai viņas mudina jaunās sievas mīlēt savus vīrus un bērnus, rūpēties par māju, būt saprātīgām un šķīstām, un saimnieciskām, pakļāvīgām saviem vīriem, tā lai Dieva vārds nav zaimots.’’ Šinī pantā Bībele norāda skaidri, ka, ja ģimenē ir bērni, tad sievietes augstākais pienākums ir rūpēties par bērniem, vīru un mājām. Vecākām sievietēm jāmāca jaunākās sievietes godināt Dievu. Paturot šīs atbildības prātā, vecākās sievietes laiks jāvelta klausot Kunga vadībai un jābūt ļoti apdomīgai.

Sakāmvārdu 31 nodaļa runā par ‘’krietnas sievas tikumiem.’’ Sākot ar 11 pantu rakstnieks slavina šīs sievietes kā tādas, kas dara visu savas ģimenes labā. Sieviete strādā uzturot māju un ģimeni. Panti 16, 18, 24 un 25 saka, ka viņa ir tik čakla, ka nodarbojas ar darbiem arī ārpus mājas, kas nodrošina papildus iztikas līdzekļus ģimenei. Šīs sievietes motivācija ir svarīga tanī, ka Viņas darba aktivitātes tiek izpildītas visā pilnībā. Viņa rūpējās par savu ģimeni ne savas karjeras dēļ un arī ne tāpēc, lai būtu starp cilvēkiem. Viņas nodarbinātība bija otrajā vietā pēc viņas patiesā aicinājuma – būt par palīdzi vīram, audzināt bērnus un aprūpēt māju.

Bībele neaizliedz sievietei stādāt ārpus mājas. Tomēr Bībele māca, kādām sievietes prioritātēm vajadzētu būt. Ja darbs ārpus mājas liek atstāt novārtā ģimeni, tad šis darbs būtu atstājams. Darbs ārpus mājas ir atbalstāms tad, ja Kristīga sieviete līdztekus šim darbam spēj nodrošināt mīlošu un gādīgu atmosfēru saviem bērniem un vīram. Ar šiem principiem prātā mums ir brīvība Kristū. Nevajadzētu nosodīt sievietes, kuras strādā, ne arī tās, kuras paliek mājās. Pret sievietēm, kuras ziedo sevi ģimenei vajadzētu izturēties ar patiesu labvēlību.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par sievietēm, kuras strādā ārpus mājas?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries