settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele saka par starprasu laulībām?

Atbilde


Vecās Derības bauslība pavēlēja jūdiem atturēties no starprasu laulībām (5. Mozus 7:3-4). Iemesls tam bija pasargāt jūdus no atkrišanas no Dieva, kas viegli varētu notikt, apprecoties ar elku pielūdzējiem, pagāniem un barbariem. Līdzīgs princips atklājas arī Jaunajā Derībā, taču jau citā līmenī: „Nevelciet svešu jūgu kopā ar neticīgajiem. Jo kāda daļa ir taisnībai ar netaisnību? Kas ir gaismai kopējs ar tumsību?” (2. Korintiešiem 6:14) Tāpat kā jūdiem (cilvēkiem, kas tic viena patiesā Dieva eksistencei) bija pavēlēts neprecēties ar neticīgajiem, tāpat arī kristiešiem (cilvēkiem, kas tic viena patiesā Dieva eksistencei) ir pavēlēts neprecēties ar neticīgajiem. Bet, precīzi atbildot uz šo jautājumu – nē, Bībele neaizliedz starprasu laulības.

Cilvēks ir jāizvērtē pēc rakstura īpašībām, nevis pēc ādas krāsas. Mums visiem ir jābūt uzmanīgiem, lai neizrādītu īpašu favorītismu vienai rasei, bet būtu naidīgi noskaņoti pret kādu citu (Jēkaba 2:1-10, īpaši 1 un 9 pants). Kristīga vīrieša vai sievietes standartam dzīvesbiedra izvēlē vajadzētu būt tam, vai šis cilvēks ir kristietis (2. Korintiešiem 6:14) - kāds, kas ir piedzimis no augšienes ticībā Jēzum Kristum (Jāņa ev. 3:3-5). Ticība Kristum, nevis ādas krāsa, ir Bībeles noteiktais standarts dzīvesbiedra izvēlē. Starprasu laulības nav jautājums par to, vai tas ir pareizi vai nepareizi, bet tās ir uzmanīgi jāizvērtē lūgšanā, gudrībā un apdomībā.

Vienīgais iemesls, kāpēc starprasu laulības būtu rūpīgi jāpārdomā un jāizvērtē, ir tās grūtības, kas varētu rasties šādu laulību rezultātā – citiem cilvēkiem varētu būt grūti to pieņemt. Diezgan daudzas šādas ģimenes piedzīvo diskrimināciju un apsmieklu, pat no savu ģimeņu puses. Grūtības var rasties arī tad, ja šādas ģimenes bērniem ādas tonis veidojas atšķirīgs no vecāku vai no brāļu vai māsu ādās toņa. Starprasu pāriem šīs lietas ir rūpīgi jāapsver un jābūt sagatavotiem iespējamajām grūtībām. Taču, vēlreiz – vienīgais nosacījums, ko Bībele uzliek kristiešiem, ir tāds, ka tiem ir jāmeklē dzīvesbiedrs, kas arī pieder Kristus Miesai.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele saka par starprasu laulībām?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries