settings icon
share icon
Jautājums

Vai šķirta persona drīkst laulāties atkal saskaņā ar Bībelē teikto?

Atbilde


Mēs ļoti bieži saņemam šos jautājumus: “Esmu šķīries/ usies, vai drīkstu doties atkārtotās laulībās?” Vai arī: “Esmu šķīrusies divreiz. Pirmoreiz dzīvesbiedra neuzticības dēļ, otrreiz nesaderības dēļ. Satiekos ar vīrieti, kas ir šķīries trīs reizes - pirmo nesaderības dēļ, otro paša neuzticības dēļ, trešo par dzīvesbiedres neuzticību. Vai ir labi mūsu gadījumā doties laulībā atkal?” Nav viegli atbildēt uz šādiem jautājumiem, jo Bībele neiedziļinās atsevišķās variācijās attiecībā uz atkārtotām laulībām un šķiršanās iemesliem.

Toties mēs zinām to, ka Dieva plāns uz laulāto pāri ir tāds, ka tiem jāpaliek laulātiem līdz nāve šķirs (1.Moz.gr.2:24; Mt.ev.19:6). Vienīgā, specifiski minētā atļauja šķirties un doties atkārtotās laulībās ir tad, ja viens no dzīvesbiedriem ir lauzis uzticības zvērestu (Mt.ev.19:9); un pat šis ir strīdīgs jautājums starp Kristiešiem. Cits šķiršanās iemesls rodas tad, ja otra puse ir neticīga un atstāj ticīgo (1.Kor.7:12-15). Tomēr šis pants runā vienīgi par laulību saistībām neko nesakot par atkārtotām laulībām. Tomēr varētu būt, ka fiziska, seksuāla vai cita veida emocionāla vardarbība varētu tikt uzskatīta par šķiršanās iemeslu un iespēju uz atkārtotām laulībām. Lai arī kā, Bībele mums nesaka neko par šīm specifiskajām lietām.

Tomēr divas lietas mēs zinām droši. Dievs nīst šķiršanos (Mal.2:16) un Dievs ir mīlošs, un piedodošs. Katra šķiršanās ir grēka rezultāts, nav svarīgi, kura puse ir bijusi vainīga. Vai Dievs piedod šķiršanos? Absolūti! Šķiršanās nav mazāk piedodama kā jebkurš cits grēks. Piedošana par grēkiem ir pieejama caur ticību Jēzum Kristum (Mt.ev.26:28; Ef.1:7). Ja Dievs piedod šķiršanās grēku, vai tas nozīmē, ka drīkst doties atkārtotās laulībās? Ne katrā ziņā. Dažreiz kādam Dieva aicinājums ir palikt nelaulātam (1.Kor.7:7-8). Dzīve esot vienam nav jāuztver kā lāsts vai sods, bet gan kā iespēja kalpot Dievam ar visu sirdi (1.Kor.7:32-36). Tomēr Dieva vārds saka arī to, ka labāk doties laulībās, nekā degt kaislē (1.Kor.7:9). Šis varētu būt piemērojams gadījumos, kad cilvēki dodas atkārtotās laulībās.

Tātad, vai vajadzētu un vai drīkst doties atkārtotās laulībās? Mēs nevaram atbildēt uz šo jautājumu. Galu galā tas ir tikai starp jums un jūsu potenciālo dzīvesbiedru, bet pats svarīgākais - starp jums un Dievu. Vienīgais ieteikums, ko mēs varam dot ir - lūdziet Dievam, lai Viņš dod gudrību saprast, kas ir Viņa griba attiecībā uz jums (Jēk.1:5). Lūdzaties ar atvērtu prātu un sirdi, jautājiet Dievam, lai Viņš ieliek Savas vēlmes jūsu sirdīs (Ps.37:4). Meklējiet Tā Kunga gribu (Sal.pam.3:5-6), sekojiet Viņa vadībai un norādījumiem.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai šķirta persona drīkst laulāties atkal saskaņā ar Bībelē teikto?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries