settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele domā ar vārdiem siet un atraisīt?

Atbilde


”Siešanas un atraisīšanas” jēdziens Bībelē ir mācīts Mt.ev.16:19: ”Es tev došu Debesu Valstības atslēgas. Tas, ko tu siesi virs zemes, būs siets arī debesīs, un tas, ko tu atraisīsi virs zemes, būs atraisīts arī debesīs.” Šinī pantā Jēzus uzrunā tieši Pēteri, bet netieši visus mācekļus. Jēzus vārdi nozīmēja to, ka Pēteris pats varētu saņemt tiesības ieiet debesu valstībā; to, ka viņam varētu piederēt galvenā autoritāte simbolizēta ar atslēgu saņemšanu un, ka evaņģēlija sludināšana varētu atvērt durvis uz debesu valstību visiem ticīgajiem, bet aizvērt tās visu neticīgo priekšā. Apustuļu darbu grāmata parāda šo procesu darbībā. Ar savu sprediķi jeb pamācību Vasarsvētkos (Ap.d.gr.2:14-40) Pēteris atvēra durvis uz debesu valstību pirmo reizi. Izteicieni ”siet” un ”atraisīt” bija ļoti bieži lietoti ebreju likumu frazeoloģijā (valodā) ar nozīmi paziņot kaut ko kā aizliegtu vai kā atļautu.

Pētera un citu apustuļu pienākums bija turpināt Kristus aizsākto darbu uz zemes sludinot evaņģēliju un izziņojot Dieva gribu attiecībā uz cilvēci. Viņi visi bija apbruņoti ar to pašu autoritāti un tām pašām tiesībām kādas bija Jēzum. Mt.ev.18:18 ir dota skaidra atsauce uz siešanas un atraisīšanas jēdzienu attiecībā uz baznīcas disciplīnu. Apustuļi nepiesavinājās nelikumīgi Kristus vadību un autoritāti pār visiem ticīgajiem un to mūžīgo gala mērķi, bet viņi uzņēmās autoritāti disciplinēt un, ja nepieciešams, tad arī izslēgt nepaklausīgos baznīcas locekļus.

Kristus debesīs apstiprina visu, kas darīts Viņa Vārdā un paklausībā Viņa Vārdam uz zemes. Abos, gan Mt.ev.16:19, gan Mt.ev.18:18 pantos grieķu teksta sintakse padara tekstu ļoti skaidri saprotamu. Ko siesi uz zemes, jau ir siets debesīs. Ko atraisīsi uz zemes, jau ir atraisīts debesīs. Citiem vārdiem sakot Jēzus debesīs atraisīja Sava Vārda autoritāti, jo tas tagad iet tālāk uz zemes tā piepildot savu mērķi.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele domā ar vārdiem siet un atraisīt?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries