settings icon
share icon
Jautājums

No kuras vietas būtu jāsāk lasīt Bībele?

Atbilde


Iesācējiem svarīgi ir apzināties to, ka Bībele nav parasta grāmata, kas būtu lasāma no viena gala līdz otram. Patiesībā Bībele ir bibliotēka, grāmatu kolekcija, ko rakstījuši daudzi un dažādi autori dažādās valodās apmēram 1500 gadu laika periodā. Mārtiņš Luters teica, ka Bībele ir ”Kristus šūpulis,” jo visa Bībeliskā vēsture un pravietojumi galu galā norāda uz Jēzu. Tāpēc, jebkurā gadījumā Bībele jālasa sākot ar evaņģēlijiem. Marka evaņģēlijs ir raits un viegls, tāpēc laba vieta sākt lasīt. Pēc tam varat pāriet uz Jāņa evaņģēliju, kurš ir koncentrējies uz to, kas Jēzus bija un uz ko Viņš pretendēja būt. Marks stāsta to, ko Jēzus darīja, bet Jānis stāsta par to, ko Jēzus teica un kas Viņš bija. Jāņa evaņģēlijā varat atrast dažus vienkāršus un skaidrus pantus, bet var arī atrast pantus, kas ir ar bezgala dziļu domu. Lasot visus četrus evaņģēlijus (Mateja, Marka, Lūkasa un Jāņa) tapsiet iepazīstināti ar Kristus dzīvi un Viņa kalpošanu.

Vēlāk saciet lasīt vēstules (Romiešiem, Efeziešiem, Filipiešiem). Tās māca kā dzīvot savas dzīves slavinot un teicot Dievu. Vecajā Testamentā labākā vietā sākt lasīt ir 1.Mozus grāmata. Tā stāsta mums par to, kā Dievs radīja pasauli un kā cilvēks krita grēkā un tā sekas, kas pārņēma visu pasauli. Pārējās četras Mozus grāmatas varētu būt smagas vienkāršai lasīšanai, jo sāk izskaidrot likumus, ko Dievs pieprasīja ebrejiem izpildīt, lai tie dzīvotu dievbijīgu dzīvi. Nevajadzētu izvairīties no šīm grāmatām, bet iespējams labāk tās atstāt uz vēlāku laiku. Katrā gadījumā mēģiniet tajās neiestigt. Lai gūtu labu priekšstatu par Izraēlas vēsturi, lasiet Jozuas grāmatu ieskaitot arī abas Laiku grāmatas. Lai izprastu ebreju dzeju un smeltos no to gudrības lasiet Psalmus, ieskaitot grāmatu – Dziesmu dziesmas. Pravietiskās grāmatas, tādas kā Jesajas gr. un Maleahijas gr. varētu radīt grūtības to saprašanā, bet ja lasiet, tad abas kopā. Un vienmēr paļaujaties uz Dievu, jautājiet Viņam, jo Viņš vienīgais sniegs jums gudrību un atklās Savu Vārdu jēgu (Jēk.1:5). Dievs ir Bībeles autors un Viņš vēlas, lai jūs saprastu Viņa teikto.

Svarīgi ir zināt, ka ne katrs būs sekmīgs Bībeles skolnieks. Vienīgi tie, kuriem ir nepieciešamās ”kvalifikācijas” Vārda studēšanā būs Dieva svētīti:

Vai esat glābti caur ticību Jēzum Kristum (1.Kor.2:14-16)?
Vai esat izsalkuši pēc Dieva Vārda (1.Pēt.2:2)?
Vai esat uzcītīgi Dieva Vārda meklēšanā (Ap.d.17:11)?


Ja jūsu atbilde ir ”jā” uz šiem trim jautājumiem, tad varat būt droši, ka Dievs svētīs jūsu pūles un cenšanos izzināt Viņa Vārdu un Viņu Pašu. Un galu galā nav svarīgi no kura gala lasāt Bībeli vai kādu metodi lietojat tās studēšanai. Ja neesat droši, ka esat Kristieši, glābti caur ticību Kristum un par to, ka jūsos mīt Svētais Gars, tad atklāsiet, ka saprast Svēto Rakstu Vārdus ir gandrīz neiespējami. Bībeles patiesība ir apslēpta tiem, kuri nav nonākuši līdz ticībai Kristū, bet Bībeles patiesība ir dzīve pati par sevi visiem tiem, kas tic (1.Kor.2:13-14; Jņ.ev.6:63).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

No kuras vietas būtu jāsāk lasīt Bībele?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries