settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele saka par rasismu, aizspriedumiem un diskrimināciju?

Atbilde


Galvenais, kas jāsaprot attiecībā uz šo jautājumu ir tas, ka pastāv tikai viena rase- cilvēku rase. Kaukāzieši, Afrikāņi, Āzijas tautas, Indieši, Arābi, Ebreji un pārējie nav dažādas rases. Visi cilvēki ir viena rase, tikai ar atšķirīgām etniskām īpašībām.

Visiem cilvēkiem ir vienas un tās pašas fiziskās īpašības (ar nelielām izmaiņām). Vissvarīgākais aspekts ir tas, ka visi cilvēki ir radīti pēc Dieva tēla un līdzības (1.Mozus gr.1:26-27). Dievs mīlēja šo pasauli tik ļoti, ka sūtīja savu vienīgo dēlu mirt pie krusta par visu mūsu grēkiem (Jāņa ev.3:16). Vārds ”pasaule” noteikti ietver visas uz zemes dzīvojošās etniskās grupas.

Ne pret vienu Dievs neizrāda īpašu labvēlību vai favorītismu (5.Mozus gr.10:17; Apustuļu d.10:34; Rom.2:11; Ef.6:9) un mums tāpat to nevajadzētu darīt.

Jēkaba gr. 2:4 diskriminētāji ir nosaukti par ”ļaundomīgiem spriedējiem. ”Tā vietā, mums jāmīl savu tuvāko kā sevi pašu (Jēkaba 2:8). Vecajā Testamentā Dievs sadalīja cilvēci divās ”rasēs” - ebrejos un ne ebrejos. Dieva nodoms attiecībā uz ebrejiem bija tāds, ka tiem vajadzēja būt priesteru nācijai un kalpot visām pārējām nācijām. Tā vietā, pa lielākajai daļai, tie kļuva lepni un sāka nicināt ne ebrejus. Jēzus Kristus tam visam pielika punktu noārdot naidīguma starpsienu (Ef.2:14). Katra rasisma, aizspriedumu un diskriminācijas forma ir apvainojums Kristus darbam pie krusta.

Jēzus pavēl mums mīlēt vienam otru, kā Viņš mīl mūs (Jāņa ev.13:34). Ja Dievs ir taisnīgs un mīl mūs taisnīgi, tad mums jāmīl vienam otru pēc tā paša augstā standarta. Mateja ev.25 Jēzus māca, ka viss, ko darām kādam no vismazākajiem starp mums, mēs to darām Viņa labā. Ja mēs izturamies pret kādu ar nicinājumu, tad mēs izturamies slikti pret personu, kas ir radīta pēc Dieva tēla un līdzības. Mēs sāpinām kādu, ko Dievs mīl un par ko Jēzus atdeva Savu dzīvi.

Rasisms, tā daudzajās formās un pakāpēs, ir bijis kā sērga daudzus gadu tūkstošus. Visu etnisko grupu brāļi un māsas! Tam tā nevajadzētu būt. Rasisma upuri, diskriminācija un aizspriedumi jāpiedod. Ef.4:32 saka: ”Esiet krietni cits pret citu un žēlsirdīgi, piedodiet viens otram, kā Dievs Kristū ir piedevis jums.”

Iespējams, ka rasists nav pelnījis piedošanu, bet tad padomājiet par to, ka kopumā mēs Dieva piedošanu esam pelnījuši vēl mazāk. Visiem, kas piekopj rasismu; visiem, kas ir aizspriedumaini un diskriminējoši, vajag nožēlot savu rīcību Dieva priekšā un mainīties. ”Nododiet sevi Dievam kā tādus, kas no mirušiem darīti dzīvi, un savus locekļus dodiet par taisnības ieročiem Dievam!” (Rom6:13). Lai vēstulē Gal.3:28 teiktais ir saprasts, pieņemts un realizēts: ”Tur nav ne jūda, ne grieķa, tur nav ne verga, ne brīvā, tur nav ne vīrieša, ne sievietes – jūs visi esat viens Jēzū Kristū.”

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele saka par rasismu, aizspriedumiem un diskrimināciju?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries