settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele saka par Kristiešiem, kuri vēlas veikt plastiskās operācijas?

Atbilde


Attiecībā uz plastiskajām operācijām Bībele neko īpaši nemin. Bībelē nekas nav norādīts par to, ka plastiskā operācija būtu kaut kas slikts. Tomēr, ir vairākas lietas, kuras būtu jāapsver pirms šāda lēmuma pieņemšanas. Izmainīt cilvēka ķermeni nav dabiski, tāpēc vienmēr ir risks iegūt nepatīkamus blakus efektus - gan fiziskus, gan psiholoģiskus. Nevienam nevajadzētu ‘’gulties zem naža’’ bez citu alternatīvu izskatīšanas, blakus efektu un riska apzināšanās. Personai vajadzētu arī saprast motīvu, kāpēc viņš vai viņa vēlas plastisko operāciju. Daudzi cilvēki ar fiziskām kroplībām – ģenētiskām vai iegūtām – protams, ka vēlas izskatīties labi, lai būtu vieglāk iekļauties sabiedrībā un justies ‘’normāli.’’ Pastāv arī viegli nenormālības gadījumi, kuri var radīt cilvēkā nepatīkamas sajūtas par sevi – kā, piemēram liels, deformēts deguns. Bet daudzi, ja ne lielākā daļa, izvēlas plastisko operāciju, lai aizpildītu emocionālo tukšumu fiziskā ceļā, piesaistītu uzmanību, vai tādā veidā iegūtu no citiem atzinīgus novērtējumus.

Visbiežāk veiktās plastisko operāciju procedūras iekļauj krūšu palielināšanu/ pacelšanu, tauku atsūkšanu (tauku aizvākšana no ķermeņa), sejas, acu plakstiņu koriģēšanu, dibena un citu ķermeņa daļu pacelšanu. Kā arī kāju vēnu operācijas, botoksa/tauku injicēšanu, deguna un sejas pārvēršanu. Apmēram 2 miljoni cilvēku katru gadu pakļauj sevi šāda veida operācijām, tērē lielas naudas summas, upurē savu laiku un komfortu. Kad cilvēka iedomība motivē viņu pieņemt lēmumu par labu plastiskajai ķirurģijai, tad viņš vai viņa kļūst par elku paši sev. Bībele brīdina nebūt ne iedomīgiem, ne augstprātīgiem (Fil.2:3-4) un necensties pievērst citu cilvēku uzmanību sava izskata dēļ (1.Tim.2:9). Šāda veida rūpes par sevi var izmaksāt lielu naudu. Finansiālais jautājums ir ļoti svarīgs, kas vienmēr būtu jāapsver tāpēc, ka lielākajai daļai cilvēku, kuri izvēlas par labu plastiskajai operācijai, ir ģimenes. Pirmajā vietā vienmēr vajadzētu būt ģimenei, nevis plastiskajai operācijai. Bībele saka, ka nauda, ko Dievs mums ir uzticējis, jātērē gudri un apdomīgi (Sak.11:24-25; Lk.ev.16:10-12).

Ļoti svarīgi ir konsultēties ar Dievu pirms izvēlēties par labu plastiskajai operācijai. Bībele saka, ka Dievs rūpējas par katru mūsu uztraukumu un rūpi, tāpēc mūsu problēmas būtu jānodod Viņam (1.Pēt.5:7). Caur Svētā Gara un Dieva Vārda gudrību, un vadību, mēs spēsim izdarīt izvēles, kuras iepriecinās un godinās Dievu. ‘’Daiļums viļ un skaistums paiet; sieva, kas To Kungu bīstas, ir jāteic un jādaudzina.’’ (Sak.31:30). Pat kvalificētākais ķirurgs nevar apturēt laika zobu un visas kosmētiskās operācijas galu galā beidzas ar vienu un to pašu – novecošanu. Visas paceltās ķermeņa daļas vienalga atslābst un nokarājas, visi pārtaisītie sejas vaibsti galu galā atkal sakrunkojas. Daudz brīnišķīgāk ir izkopt savu iekšējo skaistumu. ‘’Bet apslēptais sirds cilvēks neiznīcīgs savā lēnajā un klusajā garā – tas ir Dievam dārgs.’’ (1.Pēt.3:4).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele saka par Kristiešiem, kuri vēlas veikt plastiskās operācijas?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries