settings icon
share icon
Jautājums

Kā vajadzētu lūgties?

Atbilde


Parastākie jautājumi ir: vai pareizākais veids lūdzoties ir stāvot, sēžot, esot uz ceļiem vai noliecoties? Vai mūsu rokām vajadzētu būt atvērtām vai paceltām pret Dievu? Vai mūsu acīm jābūt aizvērtām, kad lūdzamies? Vai jālūdzas baznīcā, kādā celtnē, vai laukā pie dabas? Vai ir labāk lūgties no rīta uzreiz pēc pamošanās vai vakarā pirms iešanas gulēt? Vai pastāv kādi īpaši vārdi, kuri noteikti jāsaka? Kā pareizi iesākt lūgšanu? Kāds ir pareizākais veids nobeigt lūgšanu? Šie un citi jautājumi ir visbiežāk uzdotie attiecībā uz lūgšanu. Kāds ir pareizākais veids lūgt Dievu? Patiesībā – vai visas augšā minētās lietas kaut ko nozīmē?

Pārāk bieži lūgšana tiek uzskatīta par ”maģisku formulu.” Daži cilvēki tic, ka nepasakot precīzi, tieši pareizos vārdus vai nelūdzoties pareizā pozīcijā Dievs lūgšanu nedzird un līdz ar to neatbild. Nekas nevar būt tālāk no patiesības kā šis apgalvojums; kā arī tas ir pilnīgi un absolūti nebībelisks. Dievs atbild uz lūgšanām neatkarībā no ieņemtās pozīcijas, vietas un vārdiem. 1.Jņ.vēstulē 5:14-15 mums ir teikts, lai esam droši un pārliecināti tuvojoties Dievam, lai zinām, ka Viņš dzirdēs un atbildēs mums vienmēr, ja būsim lūguši saskaņā ar Viņa gribu. Līdzīgi arī Jņ.ev.14:13-14 varam lasīt Viņa apsolījumu: ”Ko vien jūs manā vārdā lūgsiet, to es darīšu, tai Tēvs tiktu pagodināts Dēlā. Ja jūs manā vārdā man ko lūgsiet, es darīšu.” Saskaņā ar šiem un daudziem citiem Svēto Rakstu pantiem Dievs atbild un lūgšanām, kas balstītas uz Viņa gribu un lūgtas Jēzus vārdā (lai pagodinātu Jēzu).

Tātad, kāds ir pienācīgs un pareizs veids lūgties? Vēstulē Fil.4:6-7 Pāvils saka, lai lūdzamies bez uztraukuma un bažām, lai lūdzamies par it visu un, kas ir ļoti svarīgi, lai lūdzamies ar pateicīgām sirdīm. Dievs atbildēs uz visām šādām lūgšanām sniedzot dāvanā Savu mieru, kas tiks bagātīgi ieliets mūsu sirdīs. Pareizs veids lūgties ir izliet savas sirdis Dieva priekšā, būt atvērtiem un godīgiem pret Viņu, jo Viņš jau zina visu par mums un noteikti daudz labāk nekā mēs paši. Visas lūgšanas Dievam jāpiedāvā ar pilnu apziņu un sapratni, ka Dievs zina to, kas ir vislabākais attiecībā uz mums un to, ka Viņš nedos mums lūgto, ja tas nebūs saskaņā ar Viņa gribu. Mums jāizrāda sava mīlestība, pateicība un jākalpo Dievam lūdzoties bez vismazākajām bažām vai nemieru par to, ka varētu pateikt neīstos vārdus. Dievs ir daudz vairāk ieinteresēts mūsu siržu saturā nekā mūsu daiļrunībā.

Vistuvākais modelis jeb paraugs lūgšanai ir dots Mt.ev.6:9-13. Tā ir ”mūsu Tēva debesīs” lūgšana. Tikai, lūdzu, saprotiet pareizi, šī lūgšana nav lūgšana, kuru jāiekaļ no galvas un tad jāatkārto vārdu pa vārdam. Drīzāk, šis ir piemērs par lietām un lietu kārtību kādā mums ir jālūdz – pielūgt un godināt Dievu, ticēt Viņam, atzīties grēkos un būt paklausīgiem. Mums jālūdz par visām lietām, kādas norādītas mūsu Tēva lūgšanā lietojot savus pašu vārdus un ”pielāgojot” tos pašu savā ceļojumā ar Dievu. Pareizs veids lūgt ir tāds, ka visā pilnībā un atklāti izpaužam savas sirdis Dievam. Sēžot, stāvot, esot uz ceļiem; ar paceltām rokām vai atvērtām; acīm ciet vai vaļā; baznīcā, mājās vai uz ielas; no rīta vai vakarā – tie visi ir tikai blakus jautājumi un ir atkarīgi no personiskās pārliecības, izvēles vai pieņēmumiem. Dieva vēlme attiecībā uz lūgšanu ir – lai lūgšana būtu patiesa un lai tajā mēs censtos veidot personisku saikni starp Viņu un sevi.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā vajadzētu lūgties?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries