settings icon
share icon
Jautājums

Kādas ir Bībeles pazudušās grāmatas?

Atbilde


Nepastāv tāda lieta, kā ”pazudušas grāmatas” vai no Bībeles ”izņemtas” grāmatas, kas varētu būt tai piederējušas. Ir daudz dažādu stāstu un leģendu par pazudušajām grāmatām, bet šajos stāstos nav ne vismazākās taisnības. Katra grāmata, ko Dievs bija iecerējis un iedvesis, ir lasāma Bībelē un nekas no tā nav pazudis. Tajā pašā laikā, kad tika rakstīta Bībele ir uzrakstīts arī simtiem dažādu citu reliģisku grāmatu. Dažas no tām, piem. 1 Makabe grāmata (1 Maccabees), satur patiesu informāciju par tā laika faktiskiem notikumiem. Dažas no tām satur vērtīgas garīgās mācības (Solomona gudrības piem.). Tomēr, visas šīs grāmatas ir uzrakstītas bez Dieva iedvesmas. Lasot jebkuru no šādām grāmatām prātā vienmēr jāpatur tas, ka varam saskarties ar kļūdainiem un neprecīziem vēsturiskiem aprakstiem pretēji Bībelei, kas ir Dieva iedvesta, nemainīga un patiesa (2.Tim.3:16-17).

Piem. Tomasa evaņģēlijs bija viltots raksts, kas parādījās m.ē. trešajā vai ceturtajā gadsimtā uzstājot uz to, ka ir apustuļa Tomasa uzrakstīts. Tas nebija rakstīts ar apustuļa Tomasa roku. Agrās baznīcas tēvi gandrīz vienbalsīgi noraidīja šo sacerējumu atzīstot par ķecerīgu. Tas satur daudzus nepatiesus un ķecerīgus apgalvojumus, ko Jēzus it kā bija sacījis un darījis. Bet neviens no šiem apgalvojumiem nav patiesība (tikai ļoti neliela daļa). Barnabasa vēstule nebija uzrakstīta ar Bībeliskā Barnabasa roku, to rakstīja krāpnieks. Šo pašu varam teikt arī par Filipa evaņģēliju, Pētera apokalipsi u.c.

Ir tikai viens Dievs. Bībeli ir radījis viens radītājs. Tā ir viena vienota grāmata. Tai ir viens žēlastības plāns, aprakstīts jau no paša sākuma, caur nāves soda izpildīšanu, līdz piepildījumam. No iepriekš nolemtības līdz pat slavināšanai Bībele ir stāsts par to, kā Dievs izpirka Savus izvēlētos cilvēkus par slavu Savai godībai. Dievs, atklājot Svētajos Rakstos Savu izglābjošo pestīšanas mērķi un plānu caur atkārtotām tēmām pastāvīgi uzsver un atklāj Savu raksturu; izskaidro sodu par grēku un nepaklausību; apsola svētības par ticību un paklausību; atklāj Kungu Glābēju un upuri par grēku; atnākošo valstību un spožo slavu. Tas ir Dieva nolūks, lai mēs saprastu šīs piecas tēmas, jo mūsu dzīve un liktenis ir atkarīgi no tām. Tāpēc ir neiespējami un neticami tas, ka Dievs atļautu ”pazaudēt” kaut nelielu daļu no šīs vitāli svarīgās informācijas. Bībele ir nokomplektēta un pabeigta kārtībā, lai mēs to lasot saprastu, ka cilvēks ir ”pilnīgs, sagatavots katram labam darbam” (Tim.3:16-17).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kādas ir Bībeles pazudušās grāmatas?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries