settings icon
share icon
Jautājums

Kāds ir Kristiešu pasaules uzskats?

Atbilde


"Pasaules uzskatu" varētu definēt kā visaptverošu jēdzienu par pasauli no kāda konkrēta viedokļa vai skata punkta. Ar ”Kristīgo pasaules uzskatu” mēs saprotam visaptverošu jēdzienu par pasauli no Kristiešu skata punkta. Kādas personas skatījums uz pasauli ir viņa ”priekšstats” par to saskaņā ar viņa pārliecību un tas ir, kā viņš saprot realitāti. Kāda cita pasaules uzskats ir balstīts uz ikdienas izvēlēm un spriedumiem, tāpēc ļoti svarīgs.

Ābols nolikts uz galda. Botāniķis to uzlūkos un klasificēs, mākslinieks vēlāk uzzīmēs kluso dabu, pārdevējs redzēs vērtību un inventarizāciju, bērns redzēs to kā ēdamu un apēdīs. Tas, kā mēs skatāmies uz katru šķietami nenozīmīgu situāciju dzīvē, iespaido mūsu skatījumu uz pasauli visā kopumā. Katra cilvēka pasaules uzskats, Kristieša un ne kristieša, ietver vismaz trīs jautājumus:

1) No kurienes es nāku, kā es esmu radies? (kāpēc mēs visi esam šeit?)

2) Kas notiek ar pasauli?

3) Kas būtu darāms, lai to salabotu?

Izplatītākais pasaules uzskats mūsdienās ir naturālisms, kurš atbild uz augšā minētajiem jautājumiem.

1) Mēs esam dabas izlases produkts bez noteikta mērķa. 2) Mēs nerespektējam dabu, kā to vajadzētu darīt. 3) Mēs varam glābt pasauli caur ekoloģiju un saglabāšanu. Naturālistiskais pasaules uzskats rada radniecīgas filozofijas kā piem. - morālo relatīvismu, eksistenciālismu, pragmatismu un utopiju.

No otras puses, Kristīgajam pasaules uzskatam arī ir atbildes uz šiem pašiem trim jautājumiem. 1) Mēs esam Dieva radības, radīti valdīt pār pasauli un kalpot Viņam (1.Mozus gr.1:27-28; 2:15). 2) Mēs grēkojām pret Dievu un pakļāvām visu pasauli lāstam. (1.Mozus gr.3 nod.). 3) Dievs Pats jau ir izglābis pasauli caur Sava Dēla, Jēzus Kristus nesto upuri (1.Mozus gr.3:15; Lūkasa ev.19:10) un nākotnē atjaunos visu radīto tā perfektajā sākuma stāvoklī (Jesaja 65:17-25). Kristīgais pasaules uzskats ļauj mums zināt un ticēt tādām lietām kā morālais absolūtisms, brīnumi, cilvēka cieņa un iespējamība uz glābšanu.

Svarīgi ir atcerēties, ka pasaules uzskats ir visaptverošs. Tas skar katru dzīves jomu- sākot ar naudu līdz pat morālei, sākot ar politiku līdz pat mākslai. Īsta Kristietība ir daudz kas vairāk, nekā dažas idejas, ko izmantot baznīcā. Kristietība, kā tas ir teikts Bībelē, jau pati par sevi ir pasaules uzskats. Bībele nekad un nekur nav nošķīrusi ”reliģiju” no ”laicīgās dzīves.” Kristīgā dzīve ir vienīgā dzīvē, kas ir. Pats Jēzus pasludināja: ”ES ESMU ceļš, patiesība un dzīvība” (Jāņa ev.14:6). Tādējādi Viņš kļuva par mūsu pasaules uzskatu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāds ir Kristiešu pasaules uzskats?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries