settings icon
share icon
Jautājums

Kas notiks saskaņā ar pasaules gala pravietojumu?

Atbilde


Bībelei ir daudz kas sakāms par pasaules galu. Gandrīz katra Bībeles grāmata satur pravietojumus par pasaules beigu laika posmu. Savākt un sakopot šos pravietojumus varētu būt diezgan sarežģīti. Sekojošais ir ļoti virspusējs, īss apkopojums par Bībelē atrodamajiem pravietojumiem.

Kristus paņems no zemes visus no jauna piedzimušos notikuma laikā, kas ir zināms kā eksaltācija (prieks, līksmība) (1.Tes.4:13-18; 1.Kor.15:51-54). Kad Kristus uzsāks tiesu, katrs ticīgais būs atalgots par labiem darbiem un uzticīgu kalpošanu dzīvojot uz zemes. Bet, ja nebūs kalpojuši uzticīgi un paklausīgi, tad zaudēs atalgojumu, bet ne mūžīgo dzīvi (1.Kor.3:11-15; 2.Kor.5:10).

Antikrists (zvērs) nāks pie varas un parakstīs līgumu ar Izraēlu uz septiņiem gadiem (Daniela gr. 9:27). Šis septiņu gadu periods ir zināms kā ”posta” periods. Posta perioda laikā būs drausmīgi kari, bads, sērgas un dabas katastrofas. Dievs izlies Savas dusmas pār grēku, ļaunumu un negantību. Šis posta laiks iekļauj četru jātnieku parādīšanos no Apokalipses (sengrieķu apokalypsis- atklāsme), kā arī septiņus zīmogus, trompeti un soda trauku.

Apmēram ap vidu šo septiņu gadu laikā Antikrists lauzīs miera līgumu ar Izraēlu un uzsāks karu pret to. Antikrists nostādīs jeb ieviesīs ”pretīgas postažas laiku” un piedēvēs sev tēlu, kas jāpielūdz Jeruzalemes templī (Daniela gr. 9:27; 2.Tes. 2:3-10), kurš savukārt pēc viņa pavēles būs arī jāpārbūvē. Postažas gadu otrā daļa ir zināma kā ”ilgstošs posts” (Atklāsmes gr. 7:14) un kā ”Jēkaba bēdu laiks” (Jeremijas gr. 30:7).

Septiņu posta gadu perioda beigās Antikrists uzsāks galējo uzbrukumu Jeruzalemei sasniedzot kulminācijas punktu Armagedona kaujas (slaktiņa) laikā. Jēzus Kristus atgriezīsies, sakaus Antikristu un visu viņa armiju. Pašu Antikristu kopā ar citiem iemetīs dzīvus degošā sēra un uguns jūrā (Atklāsmes gr. 19:11-21). Kristus sasies sātanu un iemetīs bezdibenī uz 1000 gadiem un Viņš Pats valdīs pār zemi šos 1000 gadus (Atklāsmes gr. 20:1-6).

Kad būs pagājuši 1000 gadi Sātans tiks atbrīvots, atkal sakauts un iemests uguns jūrā (Atklāsmes gr. 20:7-10) uz mūžīgiem laikiem. Kristus tiesās visus neticīgos (Atklāsmes gr. 20:10-15) sēžot diženi baltajā krēslā un metot tos uguns jūrā. Kristus ierādīs jaunas debesis, jaunu zemi un Jaunu Jeruzalemi kā mūžīgo dzīvošanas vietu visiem ticīgajiem. Tur nebūs vairāk ne grēka, ne bēdu, ne nāves (Atklāsmes gr. 21-22).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas notiks saskaņā ar pasaules gala pravietojumu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries