settings icon
share icon
Jautājums

Kādā vecumā nav par agru uzsākt romantiskas attiecības?

Atbilde


Vecums, kad persona ir gatava romantisku attiecību uzsākšanai parasti ir atkarīgs no personas individuālā brieduma pakāpes. Pārsvarā ir tā, ka, jo jaunāki, jo mazāk nobrieduši esam sakarā ar dzīves pieredzes trūkumu. Kad sākam apjaust, kas esam, tad garīgais pamats noteikti vēl nav nostiprinājies, lai spētu veidot stabilas, romantiskas attiecības. Tādēļ bieži vien tiek izdarītas nesaprātīgas izvēles, kas galu galā var novest pie emocionāla, fiziska, psiholoģiska un garīga veida traucējumiem.

Uzturēt attiecības ar kādu nozīmē saskarties ar gandrīz nepārtrauktiem kārdinājumiem. Īpaši, kad emocijas pieaug un valdzinājums pret otro personu padziļinās. Jauni pusaudži, un pat gados vecāki pusaudži, ir pilnīgi hormonu varā un sabiedrības spiediens bieži vien šķiet neizturams. Katra diena dod jaunas sajūtas – šaubas, bailes, apmulsums un neskaidrības ir savijušās ar līksmību un prieku. Jauni cilvēki lielu daļu no sava laika pavada vienkārši mēģinot saprast, kas viņi ir, kā tie iederas pasaulē un starp cilvēkiem, kuri apkārt. Uzsākot attiecības spriegums palielinās, it īpaši, ja otrā persona arī jūt to pašu pacēlumu jeb jūtu apvērsumu. Šādas agras attiecības rada lielākas grūtības izvairīties no postījumiem, kas tiek nodarīti trauslajai būtnei, kuras tēls vēl tikai veidojas; nemaz jau nerunājot par kārdinājumiem, kas jāiztur nepārtraukti. Ja laulības joprojām nav ne prātā, tad, iespējams, ka par agru iet uz randiņiem un izrādīt uzmanību pretējam dzimumam. Visām iesaistītajām personām daudz drošāk ir piedalīties kādās grupu aktivitātēs, kurās jauni cilvēki mācās attīstīt sociālās prasmes un veidot draudzību ar pretējo dzimumu bez romantisku attiecību radītā spiediena un raksturīgajām grūtībām.

Nav svarīgi, kad cilvēks nolemj uzsākt veidot romantiskas attiecības, bet šis ir laiks celt pamatus balstoties uz ticību, kas mācīta, lai augtu un mēģinātu saprast Dieva gribu attiecībā uz dzīvi. Mēs nekad neesam par jaunu uzsākt šo aizraujošo procesu. ”Neviens lai tevi nenicina tavas jaunības dēļ, topi paraugs ticīgajiem savos vārdos, dzīvē, mīlestībā, ticībā, šķīstībā” (1.Tim.4:12).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kādā vecumā nav par agru uzsākt romantiskas attiecības?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries