settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par rēgiem un spokošanos?

Atbilde


Vai pastāv tāda lieta kā spoki? Atbilde uz šo jautājumu ir atkarīga no tā, kas ir domāts ar vārdu ”spoks/ rēgs.” Ja ar šo vārdu ir domāta ”garīga būtne” tad ”jā.” Ja ar šo vārdu ir domāts kāda ”miruša cilvēka gars” tad atbilde ir ”nē.” Bībelē ir skaidri teikts, ka pastāv garīgas būtnes – gan labās, gan ļaunās. Bet pašos pamatos Bībele noliedz, pat nepieļauj domu, ka miruša cilvēka gars var palikt uz zemes un ”spokoties.” Rādīties dzīvajiem.

Vēstulē Ebrejiem 9:27 varam lasīt: ”Tāpat kā cilvēkiem ir nolikts mirt tikai vienreiz, un pēc tam tiesa.” Tas ir tas, kas notiks pēc katra cilvēka dvēseles/ gara nāves – tiesa. Ticīgais nonāks debesīs (2.Kor.5:6-8; Fil.1:23), bet neticīgais ellē (Mt.ev.25:46; Lk.ev.16:22-24). Nav ceļa pa vidu. Garam nav iespējas palikt uz zemes ”spoka” veidolā. Ja saskaņā ar Bībeli pastāv tāda lieta kā spoki, tad absolūti un droši ir tas, ka tie nav un nevar būt bezķermeniski mirušo cilvēku gari.

Bībele saka, ka pastāv garīgas būtnes, kuras ir spējīgas asociēties un parādīties mūsu fiziskajā pasaulē. Bībele šīs būtnes identificē kā eņģeļus un dēmonus. Eņģeļi ir būtnes, kas uzticīgi kalpo Dievam. Eņģeļi ir taisni, labi un svēti. Dēmoni ir kritušie eņģeļi; tādi, kas sacēlušies pret Dievu. Dēmoni ir ļauni, krāpnieciski un visu postoši. Saskaņā ar 2.vēstulē Korintiešiem 11:14-15 rakstīto, dēmoni maskējas kā ”gaismas eņģeļi” un ”taisnības kalpi.” Pilnīgi noteikti, šķiet, ka dēmoniem ir vara un tie ir spējīgi parādīties kā ”spoki” tēlojot mirušu cilvēku.

Tuvākais, Bībelē atrodamais piemērs par šo tematu ir lasāms Mk.ev.5:1-20. Kādu cilvēku bija apsēdis liels daudzums dēmonu (leģions) un tie spokojās kapsētā. Tie nekādā gadījumā nebija spoki. Tas bija parasts gadījums, kad cilvēks bija dēmonu apsēsts un to kontrolēts tādējādi terorizējot tajā apkaimē dzīvojošos cilvēkus. Dēmoni meklē tikai un vienīgi ”zagt, nokaut un pazudināt” (Jņ.ev.10:10). Viņi darīs visu, kas vien to varā, lai krāptu un maldinātu cilvēkus tā vedinot tos tālāk prom no Dieva. Šis ir vistuvākais ”spoku” aktivitāšu izskaidrojums uz šodienu. Katrā gadījumā kad tiek novērotas īstas ļauno garu aktivitātes – vai nu tie ir spoki, vampīri vai poltergeisti jeb mājas gari – tas vienmēr ir dēmonu darbs.

Bet kā ar tiem gadījumiem, kad ”spoki” darbojas ”pozitīvi”? Kā ar tiem gadījumiem, kad ekstrasensi iegūst no miruša cilvēka gara patiesu un derīgu informāciju? Atkārtojam, svarīgi atcerēties to, ka dēmonu mērķis ir maldināt. Jebkurā gadījumā, kad cilvēks notic ekstrasensam vairāk nekā Dievam, dēmons vairāk par visu vēlēsies sniegt nepieciešamo informāciju, pat ja tā būs laba un tiešām patiesa; tomēr nākot no ļaunu nolūku avotiem var tikt pielietota lai maldinātu, samaitātu un iznīcinātu.

Interese par paranormālām parādībām kļūst arvien populārāka. Daudzi strādā individuāli vai grupās un sauc sevi par ”spoku medniekiem.” Par noteiktu samaksu viņi apsola izdzīt no jūsu mājas spokus. Ekstrasensi, mediji, taro kārtis arvien vairāk sākt kļūt par normālu parādību. Cilvēki iekšēji apzinās par garīgo pasaules eksistēšanu. Diemžēl tā vietā, lai meklētu patiesību par garīgo pasauli caur komunikācijām ar Dievu un caur Viņa Vārda studēšanu daudzi cilvēki atļauj sevi krāpt un maldināt. Dēmoni, pilnīgi noteikti, ļauni priecājas un smejas par masveida krāpšanām un maldināšanām, kādas pastāv mūsdienu pasaulē.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par rēgiem un spokošanos?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries