settings icon
share icon
Jautājums

Vai Kristiešiem jāklausa un jāpakļaujas zemes likumiem?

Atbilde


Vēstulē Rom.13:1-7 ir dots norādījums: ”Ikviens lai ir paklausīgs augstākām varām, jo nav citādas varas kā vien no Dieva; un tās, kas ir, ir Dieva ieceltas. Tas, kas pretojas varai, saceļas pret Dieva iedibināto kārtību, bet tie, kas saceļas, paši sev izpelnās sodu. Jo no valdītājiem nav jābīstas, kad dara labu, bet vienīgi, ja dara ļaunu. Tu negribi baidīties no virsvaras? – Dari, kas labs, un tu saņemsi no tās uzslavu! Valdītājs ir Dieva kalps tev pašam par labu. Bet, ja dari ļaunu, bīsties! Jo ne velti viņš nes zobenu, viņš ir Dieva kalps, kas bardzībā atmaksā tam, kas dara ļaunu. Tādēļ pakļauties pienākas ne vien bardzības, bet arī sirdsapziņas dēļ. Tādēļ jūs maksājat nodokļus, bet valdītāji ir Dieva kalpotāji, kas to uzrauga, dodiet ikvienam, kas tam pienākas – kam pienākas nodokļi – nodokļus, kam muita – muitu, kam bijība – tam izrādiet bijību, kam pienākas cieņa – tam cieņu.”

No šiem pantiem mēs saprotam, ka jāpakļaujas valdībai, ko Dievs ir nolicis pār mums. Dievs nodibināja valdību, lai uzturētu kārtību, sodītu ļaunumu un sekmētu taisnīgumu (1.Moz.gr.9:6; 1.Kor.14:33; Rom.12:8). Mums jāpaklausa valdībai it visā – jāmaksā nodokļi, jāpaklausa likumiem un noteikumiem, un jāizrāda cieņa. Ja mēs to nedarām, tad galu galā izrādām necieņu pret Dievu, jo Viņš ir tas, kas iestādījis valdību pār mums. Kad apustulis Pāvils rakstīja Romiešiem, viņš bija Romas valdības pakļautībā ķēniņa Nero valdīšanas laikā, iespējams visļaunākā no visiem Romas valdniekiem. Tomēr Pāvils atzina Romas valdības lomu, kas valdīja pār viņu. Kā gan mēs varam to darīt mazāk?

Nākošais jautājums ir tāds – ”vai pastāv tādas situācijas, kad mēs tīšuprāt varam atteikties paklausīt zemes likumiem?” Atbildi uz šo jautājumu var atrast Ap.d.gr.5:27-29: ”Atveduši tie nostādīja viņus sinedrija priekšā, un augstais priesteris viņus pratināja: - vai tad mēs jums stingri nepavēlējām nemācīt šajā vārdā? Bet jūs, redzi, esat piepildījuši Jeruzalemi ar savu mācību, un jūs gribat, lai šī Cilvēka asinis nāk pār mums. – Atbildot Pēteris un apustuļi sacīja: - Dievam jāklausa vairāk nekā cilvēkiem!” Mums vienmēr ir jāklausa valdībai, bet saskaņā ar šiem pantiem tikai tādā gadījumā, ja valdība nepārkāpj Dieva noliktos likumus. Mums nav jāklausa valdības noliktajiem likumiem, ja tie ir pretrunā ar Dieva teikto. Tomēr pat šādos gadījumos mums jāakceptē valdības likumi pār mums. Šis ir nodemonstrēts tajā faktā, kad Pēteris un Jānis neprotestēja, kad viņus sāka pērt, bet tā vietā viņi priecājās, ka cieš, lai paklausītu un pakļautos Dievam (Ap.d.5:40-42).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Kristiešiem jāklausa un jāpakļaujas zemes likumiem?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries