settings icon
share icon
Jautājums

Vai nonāvēšana Garā ir Bībeliska?

Atbilde


Visbiežāk ”nonāvēšana Garā” notiek, kad kāds savā kalpošanas darbā uzliek rokas uz kādu un tā persona zaudē samaņu nokrītot uz grīdas, domājams, tiek Svētā Gara pārņemta. Tie, kuri pielieto Garā nonāvēšanas praksi, izmanto Bībelē atrodamos pantus, kas runā par cilvēkiem kļūstot ”kā mirušiem” (Atkl.gr.1:17) vai kuri nokrīt zemē uz sejas (Ecehiēla 1:28; Daniēla 8:17-18, 10:7-9). Tomēr, ir liels kontrasts starp Bībelisko krišanu uz sejas un Garā nonāvēšanas praksi, kas tiek pielietota uz šodienu.

1) Bībeliskā krišana pie zemes bija personas reakcija uz vīzijā redzēto vai arī kāds notikums, kas bija ārpus normāliem, parastiem gadījumiem, kā piem. Kristus pārveidošanās (Mt.ev.17:6). Ne Bībeliskos gadījumos piekopjot Garā nonāvēšanas praksi, persona parasti reaģē uz citas personas rokas pieskārienu vai žestu.

2) Bībeliskie gadījumi ir tikai daži, ārkārtīgi reti sastopami un tie notika tikai dažu cilvēku dzīvēs. Garā nonāvēšanas fenomens, ārpus Bībeles, ir atkārtots gadījums un to ir pieredzējuši daudzi.

3) Bībeliskajos gadījumos, cilvēki krita uz sejas godbijībā pret redzēto. Garā nonāvēšanas viltotajās praksēs cilvēki parasti krīt atpakaļ vai nu reaģējot uz runātāja rokas mājienu, vai baznīcas vadītāja pieskārienu (dažos gadījumos pagrūšanu).

Mēs negribam teikt, ka visos piemēros un gadījumos nonāvēšana Garā ir blēdība vai atbilde uz pieskārienu vai pagrūšanu. Daudzi cilvēki uzstāj uz to, ka ir izjutuši enerģiju vai spēku, kas liek tiem krist atpakaļ. Lai arī kā tur nebūtu, bet nav iespējams šiem apgalvojumiem atrast Bībelisku pamatojumu. Jā, iespējams, ka varētu kāda enerģija vai spēks būt iesaistīti, bet ja tā, tad tas noteikti nav no Dieva, un vēl jo vairāk nav Svētā Gara darbība.

Diemžēl cilvēki vēro šādus ekscentriskus viltojumus, kas nerada nekādus garīgos augļus, bet drīzāk izlieto praktisko augli, ko Gars ir devis ar mērķi, lai mēs slavinātu Kristu ar savām dzīvēm (Gal.5:22-23). Šādi krāpnieku izrādītie viltojumi neliecina par Svētā Gara piepildījumu to dzīvēs. Par Svētā Gara piepildījumu dzīvē liecina Dieva Vārda pārpilnība, kas izpaužas kā Viņa slavināšana, pateicība un paklausība Viņam.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai nonāvēšana Garā ir Bībeliska?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries