settings icon
share icon
Jautājums

Vai nesātība ir grēks? Ko saka Bībele par pārēšanos?

Atbilde


Pārēšanās, šķiet, ir tas grēks, ko Kristieši visbiežāk ignorē. Mēs esam ļoti ātri nosodīt smēķēšanu vai dzeršanu, bet pārēšanās grēku kaut kāda iemesla dēļ pieņemam vai vismaz pieciešam. Visi izteiktie argumenti attiecībā uz veselību un atkarību, kad iet runa par smēķēšanu un dzeršanu, tikpat labi attiecas arī uz pārēšanos. Daudzi ticīgie nekad neapsvērs paņemt kādu glāzi vīna vai cigareti, bet līdz nelabumam pieēdīsies pie pusdienu galda. Tas ir grēks, ko nevajadzētu atļauties.

Sak.gr.23:20-21 varam lasīt: ”nestāj starp vīna tempējiem un gaļas rīmām, jo tempējs un rīma tiks nabagi, snauda tos skrandās ietērps.” Sak.gr.28:7 atrodam mācību: ”Kas bauslību pilda, tas gudrs dēls, kas ar dzīrotājiem turas, apkauno savu tēvu.” (uz vārdu dzīrotāji ir attiecināta nesātība un rijība). Sak.gr.23:2 ir teikts: ”Labāk nazis tev pie rīkles, nevis pārlieku liela kāre!” Šeit ir norādīts, lai ēstu ar mēru.

Fiziskā apetīte ir analoga mūsu spējām kontrolēt sevi. Ja mēs nespējam kontrolēt ēšanas paradumus, tad iespējams, ka nespējam kontrolēt arī citus paradumus, tādus, kā piem. iekāre, alkatība, dusmas un tādējādi arī nespējam kontrolēt savus vārdus, un līdz ar to iesaistāmies tenkās un strīdos. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka apetīte kontrolē mūs, bet mums jākontrolē apetīte. (Skat: 5.Moz.gr.21:20; Sak.gr.23:2; 2.Pēt.1:5-7; 2.Tim.3:1-9 un 2.Kor.10:5.) Spēja pateikt ”nē” daudzām lietām, paškontrole ir viens no Svētā Gara augļiem, kas ir kopīgs visiem ticīgajiem (Gal.5:22).

Dievs ir svētījis mūs piepildot pasauli ar ēdieniem, kas ir garšīgi, barojoši un sagādā prieku. Mums jāciena Dieva radītais izbaudot šos ēdienus ēdot tos pienācīgos apjomos. Dievs saka, lai kontrolējam savas apetītes un neļaujam tām kontrolēt sevi.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai nesātība ir grēks? Ko saka Bībele par pārēšanos?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries