settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par neprecētiem Kristiešiem?

Atbilde


Jautājums par neprecētiem Kristiešiem un Bībeles teikto šinī lietā bieži vien ir pārprasts. Pirmajā vēstulē Korintiešiem 7:7-8 Pāvils saka: ‘’Es gribu , lai visi cilvēki būtu tādi kā es, bet katram ir sava īpaša dāvana no Dieva, vienam tāda, otram citāda. Es saku neprecētajiem un atraitnēm – tiem labi palikt tādiem pašiem kā es.’’ Ievērojiet, Pāvils saka to, ka dažiem ir dota dāvana palikt neprecētiem, bet citiem ir dota dāvana būt precētam. Lai arī šķiet, ka gandrīz visi precas, tomēr ne vienmēr tā ir Dieva griba. Pāvilam, piemēram, nebija nekādu papildus problēmu un rūpju, kuras ir precētiem ģimenes cilvēkiem. Viņš ziedoja visu savu dzīvi Dieva Vārda sludināšanai. Viņš nebūtu bijis tik ļoti labs ziņnesis, ja būtu precējies.

Tomēr dažreiz gadās, ka cilvēki var kalpot Dievam labāk komandā; kā pāris vai ģimene. Abas cilvēku grupas ir vienādi nozīmīgas. Nav grēks būt vientuļam, pat ja tas ir uz visu dzīvi. Jo dzīves svarīgākā lieta tomēr nav - būt ar kādu kopā vai radīt bērnus, bet gan kalpošana Dievam. Mums visiem jāizglītojas caur Dieva Vārdu lasot Bībeli un lūdzoties. Ja mēs lūdzam Dievam atklāt Sevi, Viņš noteikti atbildēs (Mt.ev.7:7). Ja mēs lūdzam Dievam izmantot mūs Viņa labiem darbiem, Viņš noteikti to darīs. ‘’Netopiet šim laikam līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā prātā, lai jūs varētu izprast, kas ir Dieva griba – to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs.’’ (Rom.12:2).

Vientulība nekādā gadījumā nebūtu uzskatāma kā lāsts vai pazīme, ka ar to cilvēku ‘’kaut kas nav pareizi.’’ Lai arī lielākā daļa cilvēku ir apprecējušies un Bībele šķiet norāda to, ka Dievs to grib, tomēr vientuļš Kristietis nekādā gadījumā nav ‘’otrās klases Kristietis.’’ Kā jau 1.Kor.7 norāda – cilvēkam, kurš nav precējies, tas ir augstākais Dieva aicinājums tādam arī palikt. Kā jau ar visu citu, tāpat arī šādos gadījumos mums jājautā Dievam gudrība (Jēkaba 1:5). Sekojot Dieva plānam – apprecoties vai paliekot vientuļi - mēs saņemsim prieku un būsim produktīvi savās dzīvēs.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par neprecētiem Kristiešiem?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries