settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir nepiedodams grēks?

Atbilde


Gadījums par ”nepiedodamu grēku” vai ”Svētā Gara zaimošanu” ir aprakstīts Mk.ev.3:22-30 un Mt.ev.12:22-32. Vārds ”zaimošana” galvenokārt varētu būt attiecināts uz ”izaicinošu godbijības trūkumu, necieņu.” Šo varētu attiecināt uz Dieva zākāšanu vai visu lietu, kas attiecas uz Viņu, apzinātu pazemošanu un nicināšanu. Kā arī ļaunu lietu piedēvēšana Dievam vai labā noliegšana, kas attiecas tieši uz Viņu. Šis zaimošanas gadījums ir īpaši nosaukts kā ”zaimošana pret Svēto Garu” Mt.ev.12:31. Šinī pantā farizieši savām acīm pieredzējuši, kā Jēzus darīja brīnumus Svētā Gara spēkā, apvainoja Viņu, ka Viņš ir ļaunā gara Belcebula apsēsts (Mt.ev.12:24). Mk.ev.3:30 Jēzus ļoti tieši un specifiski norāda, ko tie bija darījuši un kādā veidā tie ”zaimoja Svēto Garu.”

Tātad, zaimošanai ir tiešs sakars ar Jēzus Kristus apvainošanu par to, ka Viņš ir ļauno garu apsēsts. Pastāv arī citi veidi kā zaimot Svēto Garu. Kā piem. melošana Viņam, kas aprakstīta Ananias un Safīras gadījumā Ap.d.gr.5:1-10. Jēzus Kristus apvainošana bija nepiedodami zaimi. Šis specifiskais grēks par Svētā Gara zaimošanu vairs nav atkārtojams mūsdienas.

Vienīgais nepiedodamais grēks mūsdienās ir nepārtraukta neticība. Nav piedošanas cilvēkam, kurš nomirst neticībā. Jņ.ev.3:16 ir teikts: ”jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, ikkatrs, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību.” Ja kādam nav un nebūs piedošanas, tad tas ir cilvēks, kas netic Jēzum un noliedz Viņu. Jēzus teica: ”ES ESMU ceļš, patiesība un dzīvība; neviens netiek pie Tēva kā vien caur Mani” (Jņ.ev.14:6). Noraidīt ”vienīgo” lietu, kas dod pestīšanu nozīmē nolādēt sevi uz mūžību ellē, jo piedošanas noraidīšana ir pilnīgi noteikti nepiedodama.

Daudzi cilvēki dzīvo bailēs, ka viņi ir izdarījuši kādu grēku, ko Dievs nevar vai negrib piedod un viņi jūtas tā, it kā vairs nav cerības neskatoties ne uz ko. Sātanam nepatiktu nekas labāk par šo, kā tikai, ja mēs turpinātu ticēt un kalpot viņam ar šo nepareizo priekšstatu prātā un sirdī. Patiesība ir tāda, ka, ja cilvēkam ir šīs domas, tad viņam vai viņai jānāk Dieva priekšā, jāizsūdz grēks, jānožēlo un jāpieņem Dieva apsolījums piedot. Atrodiet klusu vietu un ar visu sirdi izsakiet Dievam savas bažas un pieņemiet Viņa sniegto dāvanu. ”Ja atzīstamies savos grēkos, tad Viņš ir uzticīgs un taisns, ka Viņš mums piedod grēkus un šķīsta mūs no visas netaisnības” (1.Jņ.1:9). Šis pants parāda ļoti skaidri, ka Dievs vēlas un ir gatavs mums piedot neskatoties uz to cik briesmīgs, šausmīgs grēks ir – ja nākam pie Viņa patiesā nožēlā Viņš piedod. Ja uz šodienu ciešat zem smagas vainas nastas, tad ziniet, ka Dievs Savā lielajā mīlestībā un līdzjūtībā, ar atvētām rokām gaida jūs nākam pie Viņa. Viņš nekad nepievils neviena cerības un piedos visiem, kas nāks pie Viņa.

English



Atpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir nepiedodams grēks?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries