settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par nenovīdību/ skaudību un greizsirdību?

Atbilde


Vārdu ”skaudīgs” lietojam gadījumos, kad citiem ir kaut kas, kā pašiem nav. Šī veida skaudība ir grēcīga un nav raksturīga Kristiešiem. Drīzāk, šīs jūtas norāda, ka joprojām esam savu pašu vēlmju kontrolēti (1.Kor.3:3). Vēstulē Galatiešiem 5:26 ir teikts: ”Nekārosim pēc tukša goda, cits citu izaicinādami un skauzdami.”

Bībele saka, ka mums jāuztur perfekts mīlestības veids. Tāds, kāds ir Dievam pret mums. ”Mīlestība ir pacietīga, mīlestība ir labvēlīga, tā nav greizsirdīga; mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga. Tā nav nepiedienīga, nemeklē savu pašas labumu, neskaišas, nepiemin ļaunu” (1.Kor.13:4-5). Jo vairāk mēs koncentrējamies uz sevi un savām vēlmēm, jo mazāk esam spējīgi koncentrēties uz Dievu. Nocietinot savas sirdis patiesībai, mēs nespējam piegriezties Jēzum un tādējādi neļaujam Viņam sevi dziedēt (Mt.ev.13:15). Bet atļaujot sevi kontrolēt Svētajam Garam, mūsos tiks radīti pestīšanas augļi, kas ir mīlestība, prieks, miers, izturība, krietnums, labestība, uzticamība, lēnprātība un savaldība. (Gal.5:22-23).

Skaudība norāda uz to, ka neesam apmierināti lietām, ko Dievs ir devis. Bībele saka, ka mums ir jābūt apmierinātiem ar to, kas mums ir, jo Dievs nekad mūs neatstās un nepametīs (Ebr.13:5). Kārtībā, lai spētu cīnīties ar skaudības jūtām, mums jācenšas vairāk būt kā Jēzus un mazāk kā pašiem. Jēzu mēs iepazīstam studējot Bībeli, lūdzoties un satiekoties ar nobriedušiem Kristiešiem. Mācoties kalpot citiem vairāk nekā sev mūsu sirdis sāks mainīties. ”Netopiet šim laikam līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā prātā, lai jūs varētu izprast, kas ir Dieva griba – to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs” (Rom.12:2).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par nenovīdību/ skaudību un greizsirdību?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries