settings icon
share icon
Jautājums

Kā Kristiešiem vajadzētu attiekties pret neauglības jautājumu?

Atbilde


Neauglības problēma var būt ļoti smaga, it īpaši tiem pāriem, kuri vēlas bērnus. Kristiešu ģimenes varētu sākt jautāt: ”ak Dievs, kāpēc mēs?” Droši ir tas, ka Dievs vēlas, lai katrai ģimenei būtu savi bērni, ko mīlēt un lolot. Fiziski veseliem pāriem šis jautājums ir smags arī tanī, ka tie nezina vai neauglība ir tikai pagaidu, vai arī pastāvoša. Ja tā ir tikai īslaicīga, tad cik ilgi jāgaida? Ja tā ir pastāvoša, tad kā lai to zina skaidri un kāda rīcība būtu vēlamākā?

Īslaicīgu neauglību Bībele apraksta vairākos gadījumos:
Dievs apsolīja bērnu Ābrahamam un Sārai, bet viņa nepalika grūta līdz pat savam 90 gadu vecumam (1.Moz.gr.11:30).
Īzaks, Rebekas vīrs, karsti lūdzās un Dievs atbildēja, kā rezultātā piedzima Jākobs un Esau (1.Moz.gr.25:21).
Reičela lūdzās uz Dievu nepārtraukti un beidzot Dievs atvēra viņas klēpi, un deva divus dēlus (1.Moz.gr.30:1; 35:18).
Manuas sieva bija neauglīga uz kādu laiku, bet vēlāk piedzemdēja dēlu Samsonu (Soģu gr.13:2).
Elizabete, jau krietni gados, deva dzīvību Jānim Kristītājam, Kristus vēstnesim (Lk.ev.1:7; 36).

Sāras, Rebekas un Reičelas (Izraēlas nācijas māte) neauglība ir nozīmīga un svarīga tanī, ka ar Dieva žēlastību un labvēlību galu galā viņas bija spējīgas radīt bērnu. Tomēr, pāri, kuri nespēj radīt bērnus nedrīkst domāt, ka Dievs ir atņēmis viņiem Savu vēlību un žēlastību; viņi nedrīkst pieņemt, ka ir sodīti šādā veidā. Kristiešu pāriem jāsaprot, ka visi viņu grēki ir piedoti Kristū un neauglība nekādā gadījumā nav Dieva sods.

Tātad, ko darīt neauglīgiem pāriem? Vienmēr jāmeklē ginekologu un citu neauglības speciālistu palīdzība. Vīram un sievai jāietur veselīgs dzīvesveids, lai sagatavotos grūtniecībai. Izraēlas topošās mātes karsti lūdzās, lai Dievs palīdz ieņemt bērnu. Tātad, lūgšana ir viens no svarīgākajiem aspektiem, tomēr galvenokārt mums ir jālūdz par Dieva gribu. Ja Viņš vēlas, lai bērns tiktu ieņemts dabiski, tad tā arī notiks. Ja Viņš vēlas, lai adoptējam, kļūstam par audžu vecākiem, vai paliekam bez bērniem - katrs Viņa lēmums, Viņa griba attiecībā uz mūsu dzīvēm jāpieņem ar prieku un pateicību. Mēs zinām, ka Dievam ir dievišķīgs plāns attiecībā uz katru no mums. Dievs ir mūsu dzīves autors un iniciators. Viņš gan atļauj ieņemt bērnus, gan nē. Dievs ir visuvarens, Viņam pieder visa gudrība un zināšanas (Rom.11:33-36). ”Katrs labs devums un katra pilnīga dāvana nāk no augšienes” (Jēk.1:17).

Patiesības zināšana un tās pieņemšana piepildīs un nomierinās neauglīgo pāru sāpīgās sirdis.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā Kristiešiem vajadzētu attiekties pret neauglības jautājumu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries