settings icon
share icon
Jautājums

Vai mums jāmīl grēcinieks, bet jānīst grēks?

Atbilde


Daudziem Kristiešiem patīk lietot klišeju: ‘’mīli grēcinieku, bet ienīsti grēku.’’ Tomēr jāatzīst, ka tā ir vairāk sevis, kā nepilnīga cilvēka, pārliecināšana. Attiecībā uz mīlestību un naidu mūsu atšķirība no Dieva ir bezgalīga. Pat Kristieši būdami mēs esam un paliekam nepilnīgi savā cilvēcībā un nespējam mīlēt perfekti. Mēs nespējam arī nīst perfekti (citiem vārdiem sakot – bez ļaunprātības). Bet Dievs abas šīs lietas var darīt absolūti perfekti, jo Viņš ir Dievs. Dievs var nīst bez jebkāda grēcīga nodoma. Tāpēc, Dievs var nīst grēku un grēcinieku perfekti svētā veidā un joprojām spēt piedot perfektā mīlestībā grēcinieka nožēlas un ticības brīdī (Mal.1:3; Atkl.gr.2:6; 2.Pēt.3:9).

Bībele māca skaidri, ka Dievs ir mīlestība. 1.Jāņa 4:8-9 saka: ‘’Kas nemīl, nepazīst Dievu, jo Dievs ir mīlestība. Tā ir atklājusies Dieva mīlestība mūsu vidū – Dievs Savu Vienpiedzimušo Dēlu ir sūtījis pasaulē, lai mēs dzīvotu caur Viņu.’’ Neizprotams un noslēpumains ir fakts, ka Dievs vienā un tajā pašā laikā var gan nīst, gan mīlēt. Tas nozīmē, ka Viņš var mīlēt personu kā Savu radīto radību, atbrīvot to, un tikpat spēcīgi nīst to pašu radību par neticību un grēcīgo dzīves stilu. Mēs, kā nepilnīgas būtnes, neesam spējīgi uz neko tamlīdzīgu; tāpēc mums vienmēr sev jāatgādina ‘’mīlēt grēcinieku un nīst grēku.’’

Kā tas īsti darbojas? Mēs nīstam grēku noraidot to, neņemot dalību tanī un nosodot grēcīgu rīcību. Grēks ir jānīst vienmēr un nekad nav jāattaisno vai jāuztver kā kaut kas ne īpaši nopietns. Mēs mīlam grēciniekus, kad uzticīgi liecinām viņiem par piedošanu, kas pieejama caur Jēzu Kristu. Patiess mīlestības akts tiek izrādīts tad, ja izturamies pret citiem ar cieņu un laipnību pat, ja viņi zina, ka neatbalstām viņu dzīves stilu vai izvēles. Tas nav mīlestības akts, ja atļaujam personai stigt grēkā. Tā nav nīšana, ja aizrādām citiem, ka tie grēko. Būtībā, stingrs, precīzs pretstats ir patiess. Mēs mīlam grēcinieku runājot patiesību ar mīlestību. Mēs nīstam grēku atsakoties piedot to, ignorēt vai attaisnot.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai mums jāmīl grēcinieks, bet jānīst grēks
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries