settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir miesīgs Kristietis?

Atbilde


Vai patiess kristietis var būt miesīgs? Atbildot uz šo jautājumu vispirms jānosaka, ko nozīmē vārds ”miesīgs.” Tiešā tulkojumā no grieķu (sarkikos) valodas šis vārds ir ar nozīmi ”miesīgs” tā parastajā nozīmē. Attiecībā uz Kristiešiem vārds miesisks jeb miesīgs ir aprakstīts 1.vēstulē Kor.3:1-3. Šinī pantā apustulis Pāvils griežas pie lasītājiem ar uzrunu ”brāļi.” Šo uzrunu viņš lietoja attiecībā tikai un vienīgi uz Kristiešiem; turpinot viņš apraksta viņus kā ”miesīgus” esam. Tāpēc, nav grūti saprast, ka Kristieši var būt miesīgi. Bībele saka viennozīmīgi un skaidri, ka visi ir grēcīgi (1.Jņ.1:8). Katru reizi, kad izdarām grēku mēs rīkojamies miesīgi, bet ne garīgi.

Galvenais, kas jāsaprot ir tas, ka īsts Kristietis var būt miesīgs tikai uz kādu laiku. Ja viņš ir patiess Kristieties, tad viņš nekādā gadījumā nepaliks miesīgs uz visu savu atlikušo dzīvi. Daži indivīdi domu par ”miesīgu Kristieti” ir izkropļojuši sakot, ka ir iespējams nākt pie Kristus patiesā ticībā un pēc tam turpināt dzīvot miesiski bez jebkādas liecības par atdzimšanu no jauna (2.Kor.5:17). Šāds pieņēmums ir absolūti ne Bībelisks. Jēkaba 2jā vēstulē ir norādīts ļoti skaidri, ka patiesas ticības iznākums vienmēr būs labi darbi. Vēstulē Ef.2:8-10 ir teikts, ka esam glābti tikai caur žēlastību un tikai caur ticību, un iegūtā pestīšana izpaudīsies labos darbos. Tātad, vai Kristietis neveiksmes vai kādā savas dumpības periodā var būt miesīgs? Jā. Vai patiess Kristietis turpinās dzīvot miesīgu dzīvi? Nē.

Kopš mūžīgā drošība ir pilnīgs Svēto Rakstu apstiprināts fakts, pat miesīgs Kristietis ir un paliks glābts. Pestīšanu nav iespējams pazaudēt, jo pestīšana ir Dieva dāvana, kuru Viņš mums neatņems (skat. Jņ.ev.10:28; Rom.8:37-39; 1.Jņ.5:13). 1.vēstulē Kor.3:15 varam lasīt, ka miesīgie Kristieši ir droši savā pestīšanā: ”ja kāda darbs sadegs, tam būs jācieš, bet viņš pats tiks izglābts, bet kā caur uguni.” Jautājums nav par to vai Kristietis, kas dzīvo miesīgu dzīvi zaudēs savu pestīšanu, bet gan par to, vai tas Kristietis jebkad bija bijis glābts. (1.Jņ.2:19).

Ja Kristiešu rīcība kļūst miesīga, tad droši var gaidīt, ka Dievs Savā mīlestībā viņus disciplinēs (Ebr.12:5-11) tā, ka viņi atkal tiks atjaunoti tuvai sadraudzībai ar Viņu un būs mācīti paklausīt Viņam. Dieva vēlme ir glābt mūs visus. Viņš vēlas, lai mūsu garīgā izaugsme progresētu un lai mēs kļūtu arvien līdzīgāki Kristum (Rom.12:1-2); lai mēs kļūtu arvien vairāk garīgi un arvien mazāk miesīgi. Šis process ir zināms kā iesvētīšana. Miesīga veida uzvedība un rīcības noteikti izlauzīsies uz āru visā dzīves gaitā, bet tikai līdz tam brīdim, kad tiksim izglābti no sava miesiskuma. Patiesam, īstam Kristietim šie miesiskie uzliesmojumi būs izņēmumi, bet ne likums vai ikdienišķa parādība.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir miesīgs Kristietis?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries