settings icon
share icon
Jautājums

Kas bija Melhisedeks?

Atbilde


Melhisedeks, kura vārs ir ”taisnības ķēniņš” bija Šālēmas ķēniņš (Jeruzalemē) un Visu augstākā Dieva priesteris (1.Moz.gr.14:18-20; Psalmi 110:4; Ebr.5:6-11, 6:20, 7:28). Pēkšņā Melhisedeka parādīšanās 1.Moz.gr. un pēkšņā pazušana (tajā pašā grāmatā) savā ziņā ir mistērija. Pirmo reizi Melhisedeks un Ābrahams satikās pēc kaujas, kurā Ābrahams sakāva Kedarlaomeru un viņa trīs sabiedrotos. Nodemonstrējot draudzību Melhisedeks piedāvāja Ābrahamam un viņa novājinātajiem vīriem maizi, un vīnu. Viņš svētīja Ābrahamu Augstā Dieva Vārdā un slavināja Dievu par to, ka Viņš ļāvis Ābrahamam gūt karā uzvaru (1.Moz.gr.14:18-20).

Ābrahams piedāvāja Melhisedekam desmito tiesu no visa, kas viņam bija. Ar šo rīcību Ābrahams norāda, ka viņš atpazina Melhisedeku kā biedru vienīgā, īstā Dieva pielūgšanā un kalpošanā; kā arī to, ka salīdzinājumā ar viņu Melhisedeks ir augstākas garīgās pakāpes priesteris. Melhisedeka esamība rāda, ka jau toreiz pastāvēja cilvēki, kas bija savādāki nekā Ābrahams un viņa ģimene, kuri kalpoja vienīgajam, patiesajam Dievam.

Mesiāniskajā Psalmā 110, kurš ir Dāvida uzrakstīts (Mt.ev.22:43), Melhisedeks ir attēlots kā līdzinieks Kristum. Šī pati doma ir attēlota arī grāmatā Ebrejiem, kad abi – Melhisedeks un Kristus ir aprakstīti kā taisnības un miera ķēniņi. Atsaucoties uz Melhisedeka teikto un viņa unikālo priesterību kā paraugu, rakstnieks rāda, ka Kristus priesterība ir augstāka un pārāka pēc vecās levitiešu un Ārona kārtības (Ebr.7:1-10).

Daži ierosina domu, ka būtībā Melhisedeks bija iepriekš iemiesojies Jēzus Kristus. Lai arī tas varētu būt bijis iespējams, tomēr šis uzskats ir maz ticams, gandrīz vai neiespējams. Melhisedeks bija Šālēmas ķēniņš. Vai Jēzus Kristus būtu nācis uz zemes un valdītu pār pilsētu kā ķēniņš? Melhisedeks ir līdzīgs Kristum tajā, ka viņi abi ir priesteri un ķēniņi; tāpēc Melhisedeku var saukt par Kristus ”tipu,” bet nekādā gadījumā viņi nav un nekādā gadījumā nav varējuši būt viena un tā pati persona.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas bija Melhisedeks?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries