settings icon
share icon
Jautājums

Uz kādām sievietes īpašībām jāskatās meklējot sievu?

Atbilde


Vissvarīgākās attiecības, kādas vien vīrietim var būt ārpus viņa garīgajām attiecībām ar Dievu caur Kungu Jēzu Kristu, ir attiecības ar viņa sievu. Meklējot sievu augstākais princips ir meklēt tādu sievieti, kurai ir personiska ticība Jēzum Kristum. Apustulis Pāvils saka, lai ”nevelkam svešu” jūgu kopā ar neticīgajiem (2.Kor.6:14). Ja vīrietis un sieviete nav pilnīgā saskaņā par šo ļoti svarīgo jautājumu, dievbijīgas un piepildītas laulības nav iespējamas.

Tomēr, ticīgas personas apprecēšana vēl negarantē pilnu pieredzi attiecībā uz ”vienlīdzīgu jūgu.” Fakts, ka sieviete ir Kristiete nenozīmē to, ka viņa ir arī perfekti saderīga garīgajā plānā. Vai viņai ir tie paši garīgie mērķi, kas jums? Vai viņai ir tā pati ticības mācība? Vai viņai ir tikpat liela kaisle pret Dievu? Potenciālās sievas kvalitātes ir ļoti svarīgas. Pārāk daudzi dodas laulības ostā tikai emocionālā vai fiziskā valdzinājuma ietekmē un tā ir droša recepte iespējamai neveiksmei.

Kādas garīgās kvalitātes vīrietim jāņem vērā meklējot sievu? Svētie Raksti piedāvā dažus principus, kurus varam pielietot kārtībā, lai radītu dievbijīgas sievietes priekšstatu. Pirmkārt, viņai ir jābūt pakļāvīgai garīgajās attiecībās ar To Kungu. Apustulis Pāvils saka, ka sievai jāpakļaujas vīram kā Tam Kungam (Ef.5:22-24). Ja sieviete nav pakļāvīga Tam Kungam, tad iespējams, ka viņa nespēs saskatīt vajadzību dzīvot padevībā un paklausībā savam vīram kā lielāko nepieciešamību attiecībā uz viņas pašas garīgo labklājību. Ja mēs neļaujam piepildīt sevi ar Dievu vispirms, tad neviena cita cerības, lai kādas tās arī nebūtu, mēs neesam spējīgi piepildīt. Labas sievas kandidāte ir tā sieviete, kuras dzīves centrā ir Dievs.

Aprakstot baznīcas vadītājus Pāvils dod norādes arī uz to, kādām vajadzētu būt sievietes rakstura īpašībām. ”Tāpat arī sievām ir jābūt cienījamām – nevis neslavas cēlājām, bet atturīgām un visās lietās uzticamām” (1.Tim.3:11). Citiem vārdiem sakot sievietei nav jābūt lepnai, jāzina kad runāt un kad labāk klusēt; jābūt spējīgai ieņemt savu vietu blakus vīram pašpaļāvības un pārliecības pilnai. Sievietei pirmkārt un galvenokārt jāvērš sava uzmanība uz attiecībām ar To Kungu tā veicinot savu garīgo izaugsmi.

Atbildība laulības dzīvē vīram ir lielāka, jo Dievs viņu iekārtoja būt par galvu sievai un ģimenei. Šis vadošais stāvoklis ir modelēts skatoties uz attiecībām starp Kristu un baznīcu (Ef.5:25-33). Šīs ir attiecības, kas balstītas uz mīlestību. Tieši tāpat, kā Kristus mīlēja baznīcu un atdeva sevi tās labā, tāpat arī vīram jāmīl sava sieva kā sevi pašu. Tāpēc vīra personīgā izaugsme saistībā ar To Kungu ir augstākā nepieciešamība, vissvarīgākā lieta viņa dzīvē veiksmīgas laulības un ģimenes labā. Labprātīga upurēšanās un spēks izvēlēties kalpot nerimstošai laulības uzlabošanai ir garīgās nobriešanas pazīme vīram, kurš ciena Dievu. Izvēloties sievu ir ļoti svarīgi balstīties uz Bībelē norādītajām kvalitātēm. Bet tikpat svarīga ir arī paša vīra nerimstoša garīgā izaugsme un viņa paklausība Dieva gribai attiecībā uz viņa dzīvi. Vīrs, kurš meklē veidus kā būt tādam, kādu Dievs to vēlas redzēt, palīdzēs arī sievai būt tādai, kādu Dievs to vēlas redzēt; kā arī Dieva savienībā būs spējīgs veidot laulību, kādu gan viņš, gan viņa sieva vēlas to būt.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Uz kādām sievietes īpašībām jāskatās meklējot sievu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries