settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir lūgšanas spēks?

Atbilde


Pieņēmums, ka lūgšana satur varu un spēku, ir ļoti populārs. Saskaņā ar Bībeli lūgšanas spēks ir vienkārši Dieva, kurš dzird un atbild, spēks. Apsveriet sekojošo:

1) Nekas nav neiespējams Tam Kungam varenajam Dievam; Viņš var darīt pilnīgi visas lietas (Lk.ev.1:37).

2) Tas Kungs varenais Dievs ielūdz cilvēkus lūgt uz Viņu. Lūgšanas Dievam būtu jāveic nemitīgi (Lk.ev.18:1), ar pateicību (Fil.4:6), ticībā (Jēk.1:5), Dieva gribas robežās (Mt.ev.6:10), par slavu Dievam (Jņ.ev.14:13-14) un no sirds, kas ir mierā ar Dievu (Jēk.5:16).

3) Tas Kungs varenais Dievs dzird Savu bērnu lūgšanas. Viņš pavēl mums lūgties un Viņš apsola klausīties mūsu lūgšanās. ”Savās bēdās es saucu Kungu, savu Dievu es palīgā saucu. Viņš savā pilī izdzirda manu balsi, mans palīgā sauciens tam nāca ausīs” (Psalmi 18:7).

4) Tas Kungs varenais Dievs atbild uz lūgšanām. ”Es saucu tevi. Lai tu atbildi man, Dievs, pievērs man ausi, uzklausi mani” (Psalmi 17:6). ”Kunga vaigs vērsts pret ļaundariem – iznīdēt to piemiņu no zemes!” (Psalmi 34:17).

Cits populārs uzskats ir tāds, ka mūsu ticības pakāpe nosaka vai Dievs atbildēs uz lūgšanām. Tomēr, dažreiz Dievs atbild uz lūgšanām pat par spīti mūsu ticības trūkumam. Apustuļu darbu gr. 12. nodaļā baznīca lūdz, lai Pēteris tiek atbrīvots no cietuma (p.5) un Dievs atbild uz viņu lūgšanām (p. 7:11). Pēteris iet uz vietu, kur sapulcējušies lūdzēji un klauvē pie durvīm, bet tie, kuri bija lūgušies par viņu atsakās ticēt tam, ka tas patiešām ir Pēteris. Viņi lūdzās, lai Pēteris tiek atbrīvots, bet viņi neticēja un tādējādi arī negaidīja, ka viņš tiks atbrīvots.

Lūgšanas spēks nenāk no mums; tie nav kādi īpaši vārdi, ko sakām vai īpašs veids, vai pat cik bieži mēs tos sakām. Lūgšanas spēks nav balstīts un atkarīgs no virziena kādā ejam vai mūsu ķermeņu pozīcijas. Lūgšanas spēks nenāk no materiāliem kultūras pieminekļiem vai svētbildēm, no sveču dedzināšanas vai rožukroņa lietošanas. Lūgšanas spēks nāk tikai un vienīgi no visuvarenā Dieva, kas uzklausa mūsu lūgšanas un atbild uz tām. Lūgšana savieno mūs ar Vareno Dievu un mums vienmēr jāgaida uz vareniem rezultātiem neatkarībā no tā vai Viņš izvēlas piekrist mūsu lūgumam, vai noraidīt to. Nav svarīgi kāda atbilde tiek dota uz lūgšanu, Dievs, uz kuru lūdzamies ir vienīgais un maksimālais lūgšanas spēks. Un Viņš pavisam noteikti var un atbild uz lūgšanām saskaņā ar Savu Paša perfekto gribu un tikai Viņa Paša noliktajā laikā.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir lūgšanas spēks?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries