settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir lūgšana Garā?

Atbilde


Svētajos Rakstos lūgšana Garā ir minēta trīs reizes. 1.vēstulē Kor.14:15 Pāvils saka: ”Ko tad darīt? Es lūgšu garā, taču lūgšu arī ar prātu; es dziedāšu garā, taču dziedāšu arī ar prātu.” Vēstulē Ef.6:18 viņš saka: ”Ar lūgšanām un aizlūgšanām lūdziet Dievu garā ik brīdi.”

Jūda savas vēstules 20. pantā saka: ”Bet jūs, mīļotie, uzceliet sevi kā savu savas ticības svētumā, un, Svētajā Garā lūgdamies.”

Izmeklējot frāzi ”lūgties Garā” no grieķu valodas, tai var būt vairākas nozīmes. Tas var nozīmēt -”tā vadībā,” ”ar tā palīdzību,” ”tā ietekmē” vai ”savienībā ar to.” Lūgšanai Garā nav nekāda sakara ar mūsu izteiktajiem vārdiem. Bet gan drīzāk tam ir sakars ar to, kā lūdzamies. Lūgšana Garā ir lūgšana saskaņā ar Gara vadību. Tā ir lūgšanās par lietām Gara vadībā. Vēstulē Romiešiem 8:26 ir teikts: ”Tā arī Gars nāk palīgā mūsu nespēkam, jo mēs nezinām, kas un kā mums jālūdz, bet Gars pats mūs aizstāv ar bezvārdu nopūtām.”

Daži, pamatojoties uz 1.vēstulē Kor.14:15 rakstīto salīdzina lūgšanu ar lūgšanu mēlēs. Runājot par dāvanu attiecībā uz valodām Pāvils piemin ”lūgt garā.” 1.vēstulē Kor.14:14 teiktais norāda, ka, ja persona lūdzas mēlēs, t.i. citā valodā, tad persona nezina par ko lūdzas, jo nezina valodu, kādā lūdzas. Kā arī neviens cits nav spējīgs saprast teikto, ja vien nav pieejams tulks (1.Kor.14:27:28). Vēstulē Ef.6:18 Pāvils norāda, lai mēs ”ar visām lūgšanām un lūgumiem lūgtu Dievu Garā ik brīdi.” Bet, ja lūdzam citā valodā, tad kā gan mēs varam lūgties par it visu un arī par svētajiem, ja neviens, ieskaitot lūdzēju, nesaprot teikto? Tāpēc, lūgšanai Garā nav nekāda sakara ar lūgšanu mēlēs. Lūgšanai Garā vajadzētu būt saprastai kā lūgšanai Svētā Gara spēkā, Viņa vadībā un saskaņā ar Viņa gribu.

English



Atpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir lūgšana Garā?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries