settings icon
share icon
Jautājums

Ko darīt Kristietim, ja viņš vai viņa ir apprecējušies ar neticīgo?

Atbilde


Laulības ar neticīgo var būt ļoti liela problēma Kristieša dzīvē. Laulības ir svēta derība, kas savieno divus cilvēkus un padara tos par vienu miesu (Mt.ev.19:5). Tas varētu būt ļoti sarežģīti ticīgajam dzīvot saticībā ar neticīgo saglabājot mierīgu līdzsvaru (2.Kor.6:14-15). Ja viens no partneriem kļūst par Kristieti pēc laulībām, tad ātri vien parādīsies raksturīgās sadzīves grūtības sakarā ar pakļautību divām autoritātēm.

Ļoti bieži šādos gadījumos Kristieši meklē veidus kā izbeigt laulību pārliecībā, ka tas ir vienīgais veids kā īsti un patiesi dot cieņu Dievam. Tomēr, Dieva Vārds saka gluži pretējo. Ļoti svarīgi ir ne tikai būt apmierinātiem ar doto situāciju, bet gan arī meklēt veidus kā sniegt Dievam cieņu pat vissarežģītākajās situācijās (1.Kor.7:17). Pirmajā vēstulē Kor.7:12-14 Bībele dod norādījumus tiem, kuri ir precējušies ar neticīgo: ”ja kādam brālim ir neticīga sieva un tā vēlas ar viņu kopā dzīvot, tad viņam to nebūs atstumt. Un, ja kādai sievai ir neticīgs vīrs un tas vēlas ar viņu kopā dzīvot, tad viņai to nebūs atstumt. Jo neticīgais vīrs ir svētīts caur sievu, un neticīgā sieva ir svētīta caur vīru; jo citādi jūsu bērni būtu nešķīsti, bet tagad tie ir svēti.”

Kristiešiem, kas precējušies ar neticīgo jālūdz, lai Svētā Gara spēks iedrošina neticīgo un dod tam spēju atklāti atzīt Kristu un dzīvot Dieva klātbūtnes gaismā (1.Jņ.1:7). Kristiešiem vajadzētu meklēt Dieva spēku, kas pārveidotu un mainītu neticīgo sirdis radot Svētā Gara augļus (Gal.5:22-23). Kristīgai sievai jāsaglabā paklausīga sirds attiecībā uz savu neticīgo vīru (1.Pēt.3:1), jāsaglabā tuvība ar Dievu un jāpaļaujas uz Viņa žēlastību, lai Viņš dotu viņai spēku un izturību.

Kristiešiem nav jādzīvo savas dzīves vientulībā; viņiem jāatrod atbalsts no ārpuses - piem. caur baznīcu un Bībeles skolas grupām. Laulības ar neticīgo nemaina attiecību svētumu. Tāpēc, katra Kristieša dzīvē galvenajai prioritātei ir jābūt lūgšanas viņa vai viņas labā un laba piemēra rādīšana tā atļaujot Kristus gaismai spīdēt jo spoži (Fil.2:14). Lai taisnība, kas lasāma 1.Pēt.vēstulē 3:1 par neticīgā dzīvesbiedra ”uzvarēšanu” būtu katra Kristieša, kas ir precējies ar neticīgo, cerība un mērķis.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko darīt Kristietim, ja viņš vai viņa ir apprecējušies ar neticīgo?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries