settings icon
share icon
Jautājums

Kas bija Kristiešu krusta karš?

Atbilde


Krusta karš ir sagādājis daudzus strīdīgus argumentus radot sašutumu attiecībā pret Kristiešu ticību. Daži Islāma teroristi pārliecinoši saka, ka viņu teroristiskie uzbrukumi ir atriebība par to, ko Kristieši nodarīja krusta kara laikā. Tātad, kas bija krusta karš un kāpēc tas tiek uztverts kā ļoti liela problēma attiecībā uz Kristiešu ticību?

Pirmkārt, krusta karu nevajadzētu saukt par ”Kristiešu krusta karu.” Lielākā daļa Krusta karā iesaistīto cilvēku nebija patiesi Kristieši, bet gan tikai sauca sevi par tādiem. Kristus Vārds tika izmantots ļaunprātīgi, izkropļots, zaimots un zākāts. Otrkārt, Krusta karš notika apmēram no 1095 līdz 1230 gadam (m.ē.). Vai šī, ne Bībeliskā viltus Kristiešu izvestā rīcība būtu paturama līdz pat šodienai apvainojot patiesos Kristiešus?

Treškārt, varbūt šis nav piemērots un atbilstošs attaisnojums, bet Kristietība nav vienīgā reliģija ar varmācīgu pagātni. Patiesībā Krusta karš bija atbilde uz musulmaņu iebrukumu Kristiešu apdzīvotajās zemēs. Apmēram no 200jam līdz 900jam gadam (m.ē.) Izraēlas, Jordānas, Sīrijas un Turcijas zemes galvenokārt bija Kristiešu apdzīvotas. Laikā, kad Islāms kļuva varens un spēcīgs, musulmaņi iebruka šinīs zemēs un brutāli apspieda, verdzināja, izsūtīja un pat slepkavoja tajās zemēs dzīvojošos Kristiešus. Atbildot uz to Romas Katoļu baznīca un Eiropas kungi/ imperatori uzsāka krusta karu, lai atgūtu musulmaņu okupēto zemi. Tā saucamo Kristiešu darbības bija bezgala nožēlojamas. Nav Bībeliska attaisnojuma par iekarotajām zemēm, civilo iedzīvotāju nogalināšanu un pilsētu iznīcināšanu Jēzus Vārdā. Tajā pašā laikā Islāma reliģija nav tā reliģija, kura varētu atļauties runāt par šīm lietām no nevainības pozīcijas.

Īsi apkopojot, krusta karš no 11. gadsimta līdz 13. gadsimtam bija mēģinājums atgūt atpakaļ musulmaņu okupēto zemi Tuvajos Austrumos. Krusta karš bija nežēlīgs un ļauns. Daudzi cilvēki piespiedu kārtā tika ”pārvērsti” par Kristiešiem. Tie, kuri nevēlējās būt Kristieši tika sodīti ar nāvi. Plāns iekarot zemi ar kara palīdzību bija nebībelisks. Neaprakstāmā nežēlība, vardarbība Kristus Vārdā arī bija pilnīgi un absolūti nebībeliska. Visas darbības krusta kara laikā bija absolūti neētiskas un nepieņemamas no Kristiešu ticības skata punkta.

Kā mums vajadzēt reaģēt, kad ateisti, agnostiķi, skeptiķi un citu reliģiju aizstāvji uzbrūk Kristiešu ticībai sakarā ar krusta karā notikušo? Uz to var reaģēt uzdodot sev jautājumus: 1) vai vēlaties būt atbildīgi par citu cilvēku rīcībām, kas dzīvoja 900 un vairāk gadus atpakaļ? 2) vai vēlaties būt atbildīgi par katras personas rīcību, kas saka, ka pārstāv jūsu ticību? Vainot visus Kristiešus par krusta kara laikā notikušo ir tas pats, kas vainot visus musulmaņus par Islāma terorismu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas bija Kristiešu krusta karš?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries