settings icon
share icon
Jautājums

Vai Kristiešiem vajadzētu iegādāties apdrošināšanas polises?

Atbilde


Bieži vien Kristieši nespēj izlemt jautājumu par apdrošināšanas polisēm. Vai apdrošināšanās demonstrē vāju ticību, vai tās vispārēju trūkumu? Šīs ir veselīgas šaubas un ticīgajiem vienmēr, pirms jebkādu lēmumu pieņemšanas, ir jāmeklē atbilde Svētajos Rakstos.

Pirmkārt, jāpiekrīt, ka Bībelē nekas nav īpaši minēts par apdrošināšanos. Ja Dieva Vārds nenorāda tieši un noteikti uz kādu gadījumu, tad mums vienmēr jāskatās uz Svēto Rakstu principiem un mācību, kas atrodama Bībeliskajās liecībās. Pēc visu savākto datu apkopošanas par attiecīgo tematu, var gadīties, ka ticīgie nonāk pie atšķirīgiem uzskatiem. Vēstulē Romiešiem, 14 nodaļā ir teikts, ka šādā situācijā mums jāciena citu viedoklis. Šinī pašā nodaļā ir teikts, ka katram ticīgajam jāizlemj pašam un jābūt pārliecinātam par savu taisnību (Rom.14:5). Šā teksta vārdi norāda, ka mums jāstudē Dieva Vārds un pēc tam jāpieņem dievbijīgi lēmumi turoties pie savas pārliecības. Tās pašas nodaļas pēdējie panti saka, ka visam, ko nolemjam, ir jābūt saistītam ar ticību.

Daži no Bībeliskajiem principiem dievbijīgas dzīves vadīšanai ir tādi, ka mums jāpakļaujas esošajām varām. Tādējādi mums ir vajadzīga apdrošināšanas polise. Mums jāpakļaujas un jāapdrošina automašīna. Mums jārūpējas par savām ģimenēm. Tādējādi, jau iepriekš jāplāno nākotne savas ģimenes labā. Šis iekļauj arī mantojuma lietu sakārtošanu. Dzīves apdrošināšanu varētu uzskatīt gan par ticības trūkumu, gan naudas mīlēšanu; piesardzīgu plānošanu vai iespējams, gudru naudas ieguldīšanu. Katras personas apstākļi un pārliecība var atšķirties dažādās jomās. Dievs katrā gadījumā atbalsta plānošanu uz priekšu. Jāzepa stāsts un viņa gudrā plānošana ne tikai izglāba visu nāciju no Ēģiptes, bet arī Izraēlas cilvēkus, Kristus radu līniju (1.Moz.gr.41).

Visā būtībā mums jāstudē Dieva Vārds un jāsauc uz Viņu jautājot, ko Viņš iesaka darīt noteiktā dzīves situācijā. Ebr.11:6 saka, ka bez ticības nav iespējams apmierināt Dievu. Tāpēc jebkurā gadījumā jautājums ir šāds: “Vai mana izvēle iepriecinās manu Tēvu debesīs?” Cits pants, kuru jāapsver, ir lasāms Jēkaba 4:17, kurš saka ļoti skaidri - ja mums ir iespēja darīt labu, tad tas arī ir jādara. Pretējā gadījumā mēs grēkojam. Cits pants, kurš attiecas uz šo pašu gadījumu ir lasāms 1.Tim.5:8. Tas saka - ja mēs gribam kalpot citiem, tad mums jāsāk ar pašu ģimenēm. Tātad, apdrošināšanas polise ir labs un pienācīgs līdzeklis šo mērķu piepildīšanai.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Kristiešiem vajadzētu iegādāties apdrošināšanas polises?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries