settings icon
share icon
Jautājums

Vai Bībele ir korumpēta, pārmainīta, rediģēta, labota vai viltota?

Atbilde


Vecā Testamenta grāmatas tika uzrakstītas laika periodā apmēram no 1400.g. p.m.ē. līdz 400.g. p.m.ē. Jaunā Testamenta grāmatas tika uzrakstītas apmēram no m.ē. 40 līdz m.ē. 90 gadiem. Tātad, kaut kur starp 3400 līdz 1900 gadiem bija jāpaiet līdz Bībele bija uzrakstīta. Tā laika oriģinālie materiāli ir pazuduši. Visticamāk, ka tie vairāk neeksistē. Kā arī tā laika posmā Bībeles materiāli tika kopēti neskaitāmas reizes atkal un atkal. Tātad, zinot šo visu, vai varam ticēt Bībelei?

Jau no paša sākuma, kad Dievs iedvesa cilvēkā vēlmi uzrakstīt Viņa Vārdu, tas viscaur bija Dieva iedvests un patiess (2.Tim.3:16-17; Jņ.ev.17-17). Bībele nekur nerunā par kopijām attiecībā uz oriģinālajiem manuskriptiem. Pat ņemot vērā to, ka pārrakstītāji bija neiedomājami pedantiski Svēto Rakstu kopēšanā, tomēr neviens nav perfekts. Tā rezultātā kopējot Svētos Rakstus atkal un atkal radās sīkas, nenozīmīgas kļūdas. Skatoties uz tūkstošiem Grieķu un Ebreju manuskriptiem, kas pastāv līdz šodienai nav divu identisku darbu līdz laikam, kad m.ē. 1500. gadā tika izgudrota kopējamā mašīna.

Tomēr, pilnīgi objektīvi, bez jebkādiem aizspriedumiem un šaubām dokumentu zinātnieki un pētnieki piekrīt, ka ejot cauri gadsimtiem Bībelē rakstītais ir ārkārtīgi neticami labi saglabājusies. Bībeles kopijas, kas ir datētas m.ē. 14jā gadsimtā visā kontekstā ir gandrīz identiskas kopijām no m.ē. 3šā gadsimta. Laikā, kad tika atklāti Nāves Jūras Rokraksti, visi zinātnieki bija pārsteigti par to, ka tie bija gandrīz identiski citām Vecā Testamenta kopijām, pat neskatoties uz to, ka šie Rokraksti bija simtiem gadus vecāki par visiem citiem agrāk atrastajiem. Vislielākie Bībeles skeptiķi un kritiķi atzina, ka Bībele ejot cauri gadsimtiem saglabājusies daudz akurātāk un rūpīgāk nekā visi citi senie dokumenti.

Nav ne vismazāko šaubu par to, ka Bībele nekad nav bijusi revidēta, pārstrādāta, labota, rediģēta, viltota vai kādā citā veidā aizskarta. Jebkurš mēģinājums izkropļot Dieva vārdu ir viegli atpazīstams pateicoties Bībeles manuskriptu lielajam apjomam. Nepastāv Bībeles doktrīna jeb mācība, kas būtu apšaubāma sakarā ar nelielajām atšķirībām, kas pastāv starp Rokrakstiem.

Tātad, vai varam ticēt Bībelei? Absolūti! Par spīti visiem cilvēku trūkumiem un vājībām pat bez iepriekšēja nodoma, vai par spīti tīšiem uzbrukumiem, Dievs ir nosargājis Savu Vārdu. Visaugstākajā pakāpē mēs varam būt pārliecināti, ka Bībele, kas mums ir uz šodienu, ir tā pati Bībele, kas tika uzrakstīta oriģināli. Bībele ir Dieva Vārds, kam mēs varam ticēt absolūti droši (2.Tim.3:16; Mt.ev.5:18).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Bībele ir korumpēta, pārmainīta, rediģēta, labota vai viltota?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries