settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir antikrists?

Atbilde


Pastāv daudz un dažādi spriedumi un izskaidrojumi par antikrista identitāti. Daži no populārākiem mūsdienu objektiem ar norādi uz antikristu ir Vladimirs Putins, Mahameds Ahmadinejads (mahmoud Ahmadinejad) un pāvests Benedikts XVI. Amerikas Savienotajās Valstīs nesenie kandidāti uz šo titulu bija Bils Klintons un Georgs Bušs, kā arī pašreizējais prezidents Baraks Obama. Tātad, kas ir antikrists un kā mēs viņu atpazīsim?

Bībele nedod īpašus norādījumus no kurienes antikrists nāks. Daudzi Bībeles zinātnieki izsaka pārdomas, ka viņš varētu nākt no desmit valstu sabiedrības un/ vai ka tā būs pārdzimusi Romas impērija (Dan.7:24-25; Atkl.gr.17:7). Citi viņu redz kā ebreju kārtībā, lai viņš varētu pretendēt uz Mesijas lomu. Tomēr, visi šie apsvērumi ir tikai un vienīgi pārdomas, jo Bībele nekur nenorāda un neatklāj antikrista izcelsmi vai no kurienes viņš nāks. Kādu dienu antikrists būs atklāts. 2.vēstulē Tes.2:3-4 ir teikts, kā mēs to atpazīsim: ”Lai neviens jūs nekādi nemaldina. Jo tā diena nenāks, pirms nebūs iestājusies atkrišana un neatklāsies ļaunuma cilvēks, pazudināšanas dēls, naidnieks, kas sevi paaugstina pāri visam, ko sauc par Dievu vai svētumu, līdz beidzot viņš nebūs apsēdies Dieva templī, pasludinādams sevi par Dievu.”

Ļoti iespējams, ka lielākā daļa palikušo dzīvo cilvēku būs ārkārtīgi pārsteigti par antikrista identitāti, kad tas atklāsies. Antikrists gan varētu, gan nevarētu būt dzīvs uz šodienu. Mārtiņš Luters bija pārliecināts, ka viņa laika pāvests bija antikrists. 1940. gadu laikos Ādolfs Hitlers bija uzskatīts par antikristu. Daudzi dzīvojošie pagājušajos gadu simteņos bija pārliecināti par kāda antikrista esamību. Tomēr, līdz šim visi ir kļūdījušies. Tāpēc, mums jāatstāj visas pārdomas un jākoncentrējas uz to, ko par antikristu saka Bībele. Atkl.gr.13:5-8 paziņo: ”Viņam bija dota mute lielīties un zaimot Dievu un vara darboties četrdesmit divus mēnešus. Un viņš atvēra savu muti zaimu teikšanai uz Dievu, lai zaimotu viņa vārdu un viņa telti – tos, kas mīt debesīs. Viņam bija dots sākt karu pret svētajiem un viņus uzvarēt; viņam tika dota vara pār ikvienu cilti, tautu, valodu un tautību. Un visi zemes iedzīvotāji pielūgs šo zvēru – visi tie, kuru vārdi no pasaules radīšanas nav ierakstīti nokautā Jēra dzīvības grāmatā.”

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir antikrists?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries