settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir Sātans?

Atbilde


Cilvēku ticējumi attiecībā uz Sātanu svārstās no muļķīgiem līdz pat abstraktiem. No maza, sarkana vīreļa ar ragiem, kas sēd uz pleca mudinot uz grēku, līdz pat izteiksmei, kas apraksta ļaunuma personifikāciju. Tomēr Bībele mums sniedz skaidru Sātana portreta aprakstu, kas viņš ir un kā iespaido mūsu dzīves. Bībele saka, ka Sātans ir eņģelim līdzīga būtne, kas kritis no tā pozīcijas debesīs caur grēku un ir pilnīgs pretstats Dievam darot visu, kas viņa spēkos, lai kavētu un traucētu Dieva mērķus.

Sātans bija radīts kā svētais eņģelis. Jesajas gr. 14:12 varam lasīt, ka iespējamais Sātana pirms krišanas vārds bija Lucifers. Ecehiēla gr. 28:12-14 apraksta, ka Sātans ir bijis Ķerubs (eņģelis jūdaismā un kristietībā). Pēc visiem aprakstiem varam redzēt, ka Sātans bija augstāk radīts eņģelis, bet beigās kļuva augstprātīgs sava skaistuma un augsti ieņemamā stāvokļa dēļ, tādēļ nolēma, ka viņš grib sēdēt Dieva tronī pats un būt augstāks par Viņu (Jesajas gr. 14:13-14; Ecehiēla gr. 28:15; 1.Tim.3:6). Sātana lepnums lika viņam krist. Ievērojiet, cik daudz ”es darīšu” paziņojumu ir Jesajas gr.14:12-15. Viņa grēka dēļ Dievs izdzina viņu no debesīm.

Sātans kļuva par šīs pasaules valdnieku un gaisa varas princi (Jāņa ev.12:31; 2.Kor.4:4; Ef.2:2). Viņš ir apsūdzētājs (Atklāsmes gr. 12:10), kārdinātājs (Mateja ev.4:3; 1.Tes.3:5) un krāpnieks (1.Mozus gr.3; 2.Kor.4:4; Atklāsmes gr. 20:3). Jau pats viņa vārds nozīmē- ”ienaidnieks,” jeb tāds, kas ir ”pretējā pusē.” Cits viņa nosaukums- velns. Un tas nozīmē- ”neslavas cēlējs.”

Lai arī izdzīts no debesīm, viņš joprojām tiecas paaugstināt sevi tronī un būt augstāks par Dievu. Viņš liekuļo un viltīgi atdarina visu, ko dara Dievs, joprojām cerot iegūt pasaules pielūgšanu un iedrošina pretošanos Dieva valstībai. Sātans ir pirmsākuma avots visiem nepatiesajiem kultiem un pasaules reliģijām. Sātans darīs visu, kas viņa spēkos, lai izrādītu pretestību Dievam un Dieva sekotājiem. Tomēr neskatoties ne uz ko Sātana nākotne ir nodrošināta - mūžība uguns jūrā (Atklāsmes gr. 20:10).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir Sātans?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries