settings icon
share icon
Jautājums

Kāpēc Dievs mūs radīja?

Atbilde


Uz jautājumu ”kāpēc Dievs mūs radīja” varam atbildēt īsi – ”Viņš mūs radīja vienkārši Sava prieka pēc.” Atkl.gr.4:11 ir teikts: ”Tu Kungs, mūsu Dievs, Tu esi cienīgs saņemt slavu, godu un spēku, jo Tu esi radījis visas lietas, ar Tavu gribu visas lietas bija un ir radītas.” Vēstulē Kol.1:16 ir atkārtots vairākas reizes: ”visas lietas ir radītas caur Viņu un uz Viņu.” Tas, ka Dievs mūs radīja Sev par prieku nebūt nenozīmē to, ka esam radīti būt kā laika kavēkļi vai izprieca Viņam. Dievs ir nepārspējami radoša Būtne un radīšana pati par sevi sagādā Viņam prieku. Dievs ir personiska būtne un neviltotu, patiesu attiecību veidošana ar citām būtnēm sagādā Viņam lielu prieku.

Tas, ka esam radīti pēc Dieva tēla un līdzības (1.Moz.gr.1:27) dod mums, cilvēkiem, iespējas un spēju zināt Dievu un tādējādi mīlēt Viņu, kalpot Viņam un uzturēt draudzīgas attiecības ar Viņu. Dievs radīja cilvēci, jo Viņam to gribējās. Esot Dievam, Viņam nav vajadzīgs nekas. Visā pagātnes mūžībā Viņš nejutās vientuļš, tātad Viņam nebija vajadzīgs ”draugs.” Viņš mīl mūs, bet tas nenorāda uz to, ka bijām Viņam vajadzīgi. Ja mēs nekad nebūtu radīti, Dievs joprojām būtu Dievs - nemainīgais (Maleahija gr.3:6). ES ESMU (2.Moz.gr.3:14) nekad nav bijis neapmierinātības stāvoklī visā Savā mūžīgās pastāvēšanas laikā. Kad Dievs radīja universu, Viņš darīja to, kas sagādāja Viņam prieku. Tāpēc, ka Dievs ir perfekts, visas Viņa rīcības un darbi ir perfekti. ”Un redzi, tas bija ļoti labs” (1.Moz.gr.1:31).

Protams, Dievs neradīja ”līdziniekus” sev, vai būtnes, kas ir vienādas ar Viņu. Loģiski, Viņš to nevarēja darīt. Ja Dievs būtu radījis citu būtni ar Viņam līdzīgu spēku un inteliģenci, tikpat perfektu kāds ir Viņš Pats, tad Viņš vairs nebūtu viens un patiess Dievs tā vienkāršā iemesla dēļ, ka pastāvētu divi dievi – un tas ir pilnīgi un absolūti neiespējami. ”Tas Kungs ir Dievs, cita nav, vienīgi Viņš” (5.Moz.gr.4:35). Visam Dieva radītajam ir nepieciešams būt mazākam nekā Viņš Pats. Radītā lieta nevar būt lielāka par Radītāju, ne arī tik pat liela kā Viņš Pats.

Atpazīstot Dieva absolūto, pilnīgo varenību un svētumu esam pārsteigti, ka Viņš ir paņēmis un apveltījis cilvēku ar tik lielu ”varenību un godību” (Ps.8:6). Kā arī Viņš ir parādījis labvēlību un žēlīgi atļāvies saukt mūs par ”draugiem” (Jņ.ev.15:14-15). Tātad, kāpēc Dievs mūs radīja? Sev par prieku. Kā arī, lai mēs, kā Viņa radītas būtnes veidotu ar Viņu attiecības un izbaudītu prieku pazīstot un zinot Viņu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāpēc Dievs mūs radīja?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries