settings icon
share icon
Jautājums

Kādas ir debesis?

Atbilde


Debesis ir īsta un patiesa vieta, par kuru Bībelē ir dots neliels ieskats. Jaunajā Testamentā vārds ”debesis” ir atrodams 276 reizes. Svētie Raksti atsaucas uz triju veidu debesīm. Pāvils tika ”aizrauts trešajās debesīs,” bet viņam tika aizliegts atklāt to, ko viņš tur pieredzēja (2.Kor.12:1-9).

Ja trešās debesis pastāv, tad ir jābūt arī otrajām debesīm. Pirmās visbiežāk ir minētas Vecajā Testamentā kā ”debesis” vai ”debess jums” jeb ”velve.” Tās ir debesis, kas satur mākoņus; vietu, kurā putni lido cauri. Otrās debesis ir starpzvaigžņu telpa/ ārējā vieta, kurā atrodas zvaigznes, planētas un citi debesu ķermeņi vai spīdekļi (1.Moz.gr.1:14-18).

Trešās debesis, līdz šim apslēpta vieta, ir Dieva mājošanas vieta. Jēzus apsolīja sagatavot vietu debesīs priekš patiesiem Kristiešiem (Jņ.ev.14:2). Debesis ir arī galapunkts Vecā Testamenta svētajiem, kuri mira ticot uz Dieva apsolīto Pestītāju (Ef.4:8). Visi, kas tic Kristum neaizies bojā un neiznīks, bet gan dabūs mūžīgo dzīvi debesīs (Jņ.ev.3:16). Apustulim Jānim tika dota privilēģija redzēt un ziņot par debesu pilsētu (Atkl.gr.21:10-27). Jānis liecināja, ka debesis (jaunā zeme) ir pārņemtas ar ”Dieva spožumu,” svētlaimi (Atkl.gr.21:11), kur Pats Dievs ir klātesošs. Sakarā ar to, ka debesīs nav nakts un Pats Kungs ir gaisma - saule un mēness nav vairāk vajadzīgi (Atkl.gr.22:5).

Pilsēta ir piepildīta ar spožu gaismu, mirdzumu, kas nāk no dārgiem akmeņiem un kristālskaidriem jaspisa jeb jašmas akmeņiem. Debesu pilsētai ir divpadsmit vārti (Atkl.gr.21:12) un divpadsmit pamata mūra akmeņi (Atkl.gr.21:14). Ēdenes dārza paradīze ir atjaunota: dzīvības ūdens upe plūst brīvi un dzīvības koks, kas ir pieejams atkal nes augļus katru mēnesi, un tā lapas ir ”tautām par dziedināšanu” (Atkl.gr.22:1-2). Jānis ļoti daiļrunīgi ir aprakstījis debesis, tomēr īstā patiesība par debesīm ir ārpus ierobežotā cilvēka sapratnes un spējas to aprakstīt visā pilnībā (1.Kor.2:9).

Debesis ir vieta, kas sastāv no ”nav vairāk.” Tur nebūs vairāk asaru, nebūs sāpju un nebūs bēdu (Atkl.gr.21:4). Tur nebūs nošķirtības, jo nāve būs pārvarēta (Atkl.gr.20:6). Visbrīnišķīgākā lieta par debesīm ir tā, ka tur mēs būsim kopā ar savu Kungu un Glābēju (1.Jņ3:2). Ar seju pret seju mēs būsim kopā ar Dieva Jēru, kurš mīlēja mūs un ziedoja Sevi, lai mēs varētu izbaudīt Viņa klātbūtni debesīs mūžīgi mūžam.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kādas ir debesis?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries