settings icon
share icon
Jautājums

Kad un kā mēs saņemam Svēto Garu?

Atbilde


Apustulis Pāvils skaidri māca, ka mēs saņemam Svēto garu brīdī, kad pieņemam Jēzu Kristu kā savu personīgo Glābēju. Vēstulē 1.Kor.12:13 lasām: ”Arī mēs esam vienā Garā kristīti, lai visi būtu viens ķermenis - vai jūdi, vai grieķi, vai vergi, vai brīvie, - un ar vienu Garu mēs visi esam dzirdināti.” Vēstulē Rom.8:9 Pāvils saka, ka persona kam nav Svētā Gara nevar piederēt Jēzum Kristum. ”Un ja Dieva Gars dzīvo jūsos, tad jūs vairs neesat grēcīgās dabas kontrolēti, bet gan Svētā Gara kontrolēti. Tas, kuram nav Svētā Gara nepieder Kristum” (NIV). Vēstulē Ef.1:13-14 teiktais māca, ka Svētais Gars ir pestīšanas zīmogs visiem tiem, kas tic. ”Jūs ticēdami šim evaņģēlijam, esat apzīmogoti ar apsolīto Svēto Garu, kas ir ķīla tam, ka mēs saņemsim mantojumu un ka viņš mūs ir izpircis sev par īpašumu, lai mēs esam viņa godības slava.”

Šie trīs panti padara skaidri saprotamu to, ka Svētais Gars tiek saņemts pestīšanas brīdī. Pāvils nebūtu teicis, ka mēs visi esam vienā Garā kristīti un visi esam dzirdināti ar vienu Garu, ja vien Korintiešu ticīgie nebūtu bijuši Svētā Gara pārņemti. Vēstulē Rom.8:9 viņš saka vēl spēcīgāk, uzsverot, ka bez gara nevar piederēt Kristum. Tāpēc Gara iemājošanās ir noteicošais faktors pestīšanas saņemšanai. Turklāt, Svētais Gars nevar būt ”pestīšanas zīmogs,” ja vien Viņš nav saņemts pestīšanas momentā. Svētie Raksti daudzās vietās norāda ļoti skaidri, ka mēs varam būt droši par mūsu pestīšanu Jēzus Kristus pieņemšanas brīdī.

Tomēr jautājums ir strīdīgs tāpēc, ka Svētā Gara kalpošanas darbs bieži vien ir sajaukts, padarīts neskaidras un mulsinošas. Gara iemājošanās ticīgajā notiek pašā pestīšanas momentā. Piepildīšanās ar Garu ir nepārtraukts process, kamēr vien Kristietis dzīvo. Lai arī ir skaidrs, ka kristības ar Garu notiek pestīšanas momentā, tomēr daži Kristieši tā domā ne vienmēr. Šo, ne vienmēr uzskatu rezultātā Gara kristības tiek jauktas ar Gara ”saņemšanu” kā sekojumu pestīšanai.

Noslēgumā- kā mēs saņemam Svēto Garu? Mēs saņemam Svēto Garu vienkārši pieņemot Jēzu Kristu kā mūsu vienīgo glābēju (Jāņa ev.3:5-16). Kad mēs saņemam Svēto Garu? Mēs saņemam Svēto Garu, kad tas iemiesojas mūsos pašā noticēšanas brīdī.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kad un kā mēs saņemam Svēto Garu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries