settings icon
share icon
Jautājums

Vai ir pareizi un labi uzdot jautājumus Dievam?

Atbilde


Šis jautājums nav par to, vai drīkst uzdot jautājumus Dievam, bet gan par to, kādā veidā un kāda iemesla pēc mēs uzdodam jautājumus. Jautāt kaut ko Dievam, pats par sevi, nav nekas slikts. Pravietis Habaks uzdeva Dievam jautājumus attiecībā uz Tā kunga palīdzību un piemērota laika izvēli. Pārmetumu vietā Habakam tika dotas atbildes un pravietis pabeidz savu grāmatu ar slavas dziesmu Dievam. Ļoti daudz jautājumu Dievam ir uzdots psalmos (Ps.10, 44, 74, 77). Tie ir vajāto un apgrūtināto palīgā saucieni; to saucieni, kuri ir dziļi izmisuši un nogaidījušies pēc Dieva iejaukšanās un pestīšanas. Lai arī Dievs ne vienmēr atbild tieši tajā veidā, kā mēs gribam, tomēr no pantos rakstītā mēs varam secināt, ka sirsnīgs, no tīras sirds nācis jautājums ir Dievam patīkams un pieņemams.

Neīsti jautājumi, vai no liekulīgas sirds nākušie ir pavisam cita lieta. ”Bez ticības nav iespējams Dievam patikt. Tam, kas tuvojas Dievam, ir jātic, ka Dievs ir, ka viņš atalgo tos, kas viņu meklē” (Ebrejiem 11:6). Saula jautājumi netika atbildēti, jo viņš nepaklausīja Dieva komandām (1.Sam.28:6). Tā ir liela atšķirība – sirsnīgi vēlēties uzzināt kāpēc Dievs atļāva notikt kādam gadījumam, nekā tieši un nekavējoties izjautāt Dievu apšaubot Viņa labestību.

Šaubīšanās atšķiras no Dieva iztaujāšanas par Viņa augstāko varu un uzbrukšanu Viņa dabai. Īsumā, godīgs jautājums nav nekas slikts un nav grēks, bet sarūgtināta, neticoša, noraidoša vai nepakļāvīga sirds ir grēks. Dievs nav iebiedējams vai iespaidojams ar jautājumiem. Dievs ielūdz mūs visus izbaudīt tuvas attiecības ar Viņu. Uzdot ”jautājumus” Dievam vajadzētu ar pazemīgu garu, tīru sirdi un atvērtu prātu. Mēs drīkstam iztaujāt Dievu, bet mums nevajadzētu gaidīt atbildi, kamēr vien neesam patiesi un neviltoti ieinteresēti Viņa atbildē. Dievs zina mūsu sirdis un Viņš zina arī to, vai mēs patiešām meklējam Viņu patiesi un īsti. Mūsu sirds attieksme ir tā, kas nosaka un palīdz saprast kad ir labi un kad ir slikti uzdot jautājumus Dievam.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai ir pareizi un labi uzdot jautājumus Dievam?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries