settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir izpostīšanas negantība?

Atbilde


Frāze ”izpostīšanas negantība” ir attiecināma uz Mt.ev.24:15: ”Bet, kad jūs redzēsiet svētā vietā izpostīšanas negantību, kā caur pravieti Daniēlu ir pasludināts – kas to lasa, lai saprot...” Šis ir attiecināms uz Daniēla gr.9:27: ”Ar daudziem viņš noslēgs stipru derību uz septiņiem. Un uz pusi no septiņiem pārtrauks kaujamo un labības dāvanu upuri, un tempļa vienā daļā būs postītājs un preteklības – līdz beigām! Kas piespriests, to izlies pār postītāju!” P.m.ē.167. gadā grieķu valdnieks vārdā Antiohs Epiphanies Jeruzalemē, ebreju templī uz dedzināmo upuru vietas uzcēla altāri savam dievam Zevam. Kā arī Jeruzalemes Templī viņš uz altāra upurēja cūku. Šis notikums ir zināms kā izpostīšanas negantība.

Mateja ev.24:15 Jēzus runāja par 200 gadus vecu notikumu, izpostīšanas negantību, kas jau bija notikusi. Tātad, Jēzus pravietoja, ka kaut kad nākotnē nāks cita izpostīšanas negantība un tā notiks ebreju Templī Jeruzalemē. Lielākā daļa Bībeles interpretētāju tic, ka Jēzus bija runājis par antikristu, kurš darīs lietas ļoti līdzīgās tām, ko darīja Antiohs Epiphanies. Šis ir apstiprināts ar faktu, ka daži no Daniela pravietojumiem, kas aprakstīti Daniela gr.9:27 nav notikuši p.m.ē. 167. gadā ar Antiochus Epiphanies starpniecību. Antiochus nenoslēdza līgumu ar Izraēlu par septiņiem gadiem. Tas ir antikrists, kurš pasaules gala laikā noslēgs līgumu ar Izraēlu par septiņiem gadiem un pēc tam to lauzīs darot kaut ko līdzīgu jau bijušajai izpostīšanas negantībai Jeruzalemē, ebreju Templī.

Neviens nezina visu patiesību kā izpostīšanas negantība izpaudīsies, bet visi saprot un ir vienisprātis par to, ka vainīgais būs antikrists. Atklāsmes gr.13:14 viņš ir aprakstīts kā kāds, kas ir padarījis sevi par tēlu, kuram visiem ir jākalpo. Dzīvā Dieva tempļa vietas pārvēršana par kalpošanas vietu antikristam vārda tiešā nozīmē ir ”izpostīšana.” Visiem, kas vēl būs dzīvi un pastāvēs posta laika periodā vajadzēs ļoti uzmanīties un atpazīt, ka šis notikums ir trīs ar pusi gadu posta perioda šausmīgākā laika sākums un kā arī, ka Kunga Jēzus atgriešanās ir nenovēršama. Bet esiet nomodā, ik brīdi lūgdami, lai jūs spētu izbēgt no visa tā, kas notiks, un stāties Cilvēka Dēla priekšā” (Lk.ev.21:36).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir izpostīšanas negantība?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries