settings icon
share icon
Jautājums

Kāda ir dažādo rasu izcelsme?

Atbilde


Bībele mums nedod skaidru izskaidrojumu, kā ir radusies cilvēce ar tik dažādām ādas krāsām. Mēdz teikt – dažādas ”rases,” kaut gan patiesībā pastāv tikai viena rase un tā ir cilvēku rase. Pastāv cilvēki ar atšķirīgām ādas krāsām un nelielām fiziskajām atšķirībām. Daži prāto, ka Bābeles torņa celšanas laikā Dievs sajauca valodas (1.Mozus gr.11:1-9) un radīja ādas krāsu atšķirības. Varētu būt iespējams, ka Dievs izdarīja ģenētiskas izmaiņas cilvēkos, lai tādējādi tie spētu pielāgoties dažādām ekoloģiskajām izmaiņām. Kā piem. dodot tumšāku ādas krāsu afrikāņiem tā, ka ģenētiski viņi ir vairāk pielāgoti izdzīvot tās valsts nepārtrauktajā karstumā. Šķiet, ka ir iespējams, ka Dievs sajauca valodas, tā radot valodu atšķirības un barjeras un pēc tam radīja ģenētiski atšķirīgas cilvēku rases balstoties uz to, kur katra etniskā grupa dzīvos. Tomēr Bībele nedod skaidru atbildi uz šo jautājumu. Runājot par Bābeles torni, nekur nekas nav teikts par cilvēku rasēm vai ādas krāsas izmaiņām.

Pēc plūdiem vienā valodā runājošās grupas savienojās kopā. Tādā veidā specifisku grupu genofonds dramatiski saruka, jo tai specifiskajai grupai vairs nebija tik lielu iespēju sajaukties kopā ar visas pārējās cilvēces populāciju. Sākās neizbēgama tuvāku radniecisku indivīdu krustošanās un ar laiku šajās atšķirīgajās grupās akcentējās noteikti sejas vaibsti, krāsas un īpatnības (katrs ielika savu artavu ģenētiskajā kodā). Krustojoties radnieciskiem indivīdiem caur paaudžu paaudzēm genofonds saruka arvien vairāk. Pat tik lielā mērā, ka vienas valodas runājošai ģimenei bija vieni un tie paši, vai līdzīgi sejas vaibsti un pārējās iezīmes.

Cits izskaidrojums ir tas, ka Ādams un Ieva saturēja gēnus, kas bija spējīgi reproducēt melnus, brūnus un baltus pēcnācējus (kā arī visus, kas ir starp). Tāpat kā dažādu rasu pāra bērni ir ar savādāku ādas krāsu nekā vecāki. Kopš Dievs noteikti vēlējās, lai uz zemes ir dažāda izskata cilvēki, tas ir ļoti ticami, ka Ādamam un Ievai bija dots ģenētiskais kods ar spēju radīt dažādu ādas krāsu bērnus.

Pēc plūdiem vienīgie izdzīvojušie bija Noass ar viņa sievu un bērniem. Noasa trīs dēli un viņu sievas- kopā astoņi cilvēki (1.Mozus gr.7:13). Iespējams, ka Noasa vedeklas bija dažādu ādas krāsu sievietes. Iespējams arī tas, ka Noasa sieva bija citas etniskās grupas pārstāve. Varbūt visi astoņi no viņiem bija dažādu etnisko grupu pārstāvji, kas nozīmē, ka viņi saturēja gēnus, kas bija spējīgi producēt dažādu rasu bērnus.

Galu galā, lai kāds arī būtu izskaidrojums, pats galvenais aspekts šinī jautājumā ir tas, ka mēs visi esam viena rase. Radīti no viena un tā paša Dieva vienam un tam pašam mērķim- tikai un vienīgi par godu un slavu Viņam.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāda ir dažādo rasu izcelsme?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries