settings icon
share icon
Jautājums

Kad ir īstais laiks precēties?

Atbilde


Laiks, kad cilvēks jūtas gatavs precēties ir katram atšķirīgs un unikāls atkarībā no situācijas. Brieduma pakāpe un dzīves pieredze ir mainīgi faktori; daži cilvēki ir gatavi laulībām 18. gadu vecumā, bet citi nekļūst gatavi nekad. Amerikā šķiršanās rādītājs ir 50 % un tas skaidri rāda, ka šī cilvēku daļa laulības nav uzskatījuši kā mūžīgas saistības. Tomēr, tas ir pasaules uzskats, kas parasti ir pretrunā ar Dievu (1.Kor.3:18).

Veiksmīgas laulības veidošanai ir nepieciešams stingrs pamats, kas būtu nostiprināms jau pirms došanās uz tikšanos un potenciālā dzīvesbiedra aplidošanas. Mūsu, Kristiešu, stāvoklis ir īpašs un ietver daudz vairāk nekā tikai baznīcas un Bībeles grupu apmeklējumus svētdienās. Mums vienmēr jāuztur personiskas attiecības ar Dievu, kas panākamas tikai caur ticību un paklausību Jēzum Kristum. Attiecībā uz laulībām mums jābūt izglītotiem un jāmeklē Dieva viedoklis pirms svarīgā solījuma došanas. Katrai personai jāzina Bībeles teiktais par mīlestību, saistībām, seksuālajām attiecībām, vīra un sievas lomām. Katrai personai jāzina Dieva cerības un gaidas attiecībā tieši uz sevi pirms laulības noslēgšanas. Ļoti svarīgi ir tikties ar vismaz vienu Kristīgu laulāto pāri ņemot no viņiem piemēru. Vecāks pāris var atbildēt uz jautājumiem kā veidot veiksmīgu laulību, kā radīt intimitāti (ne fizisku), cik ticība ir nenovērtējami vērtīga u.c.

Topošajam pārim jābūt skaidrībā par to, ka tie zina viens otru pietiekoši labi. Viņiem vajadzētu zināt pretējā dzimuma uzskatus par laulību, finansēm, otrās puses vecākiem, bērnu audzināšanu, disciplīnu, vīra un sievas pienākumiem, vai abi strādās ārpus mājas, un otras personas garīgā briedumu līmeņa pakāpi. Daudzi apprecas ticot partnerim, ka tas ir Kristietis un tikai vēlāk uzzina, ka visa skaistie vārdi ir bijuši tukša runāšana. Katram pārim, kurš vēlas doties laulībās vajadzētu apmeklēt Kristīgu padomdevēju vai mācītāju. Būtībā, daudzi mācītāji/ skolotāji nelaulā pirms tie ir tikušies ar nākošo pāri vairākas reizes.

Laulības ir ne tikai saistības vienam pret otru, bet gan arī līgums ar Dievu. Tas ir solījums palikt kopā ar partneri uz visu atlikušo dzīvi neskatoties uz to, vai dzīvesbiedrs ir bagāts vai nabags, slims vai vesels, pārāk tukls vai pārāk tievs, vai pat neinteresants. Kristiešu laulībām ir jāiztur visi apstākļi ieskaitot strīdus, dusmas, postu, depresiju, rūgtumu, atkarības un vientulību. Uzsākot laulības dzīvi nekad nevajadzētu turēt prātā domu par šķiršanos – pat ne vissmagākajos brīžos. Bībele mums saka, ka Dievam viss ir iespējams (Lk.ev.18:27) un šo apsolījumu pilnīgi droši var attiecināt uz laulības dzīvi. Ja pāris jau no paša sākuma nolemj, ka paliks uzticīgi Dievam un vienmēr liks Viņu pirmajā vietā, tad šķiršanās nešķitīs kā vienīgais, neizbēgamais risinājums bēdīgās situācijās.

Vienmēr jāpatur prātā tas, ka Dievs vēlas apmierināt visas mūsu siržu vēlmes, bet tas ir iespējams tikai tad, ja mūsu vēlmes sakrīt ar Viņa vēlmēm. Cilvēki bieži apprecas tikai tāpēc, ka dotajā brīdī tas ”šķiet pareizi.” Tikšanās sākuma laikā un pat laulības sākumā mēs jūtam ”taurenīšus” vēderā. Romantika ir sasniegusi kulminācijas punktu un jūs zināt, ka esat ”iemīlējušies.” Daudzi uzskata, ka šīs sajūtas būs mūžīgas. Patiesībā tā nekad nenotiek. Kad pirmās jūtas sāk nobālēt, pāris var sākt izjust vilšanos un pat apsvērt domu par šķiršanos. Tomēr veiksmīgās laulībās partneri zina, ka saviļņojums esot kopā ar savu dzīvesbiedru nebūt nav izbeidzies. Pāri dara visu, lai attīstu dziļāku mīlestību, spēcīgākas laulības saites, stabilāku pamatu un nezūdošu drošību.

Bībele saka ļoti skaidri, ka mīlestība nebalstās uz jūtām. Vislabākais piemērs tam ir tas, ka mums ir teikts mīlēt savus ienaidniekus (Lk.ev.6:35). Patiesa mīlestība ir iespējama tikai tad, ja mēs atļaujam Svētajam Garam darboties mūsos tā radot pestīšanas augli (Gal.5:22-23). Tas ir lēmums, ko pieņemam katru dienu – mirt sev un savam EGO, un atļaut Dievam izcelties un mirdzēt caur mums. Pāvils māca kā mums vajadzētu mīlēt citus. Pirmajā vēstulē Kor.13:4-7 viņš saka: ”Mīlestība ir pacietīga, mīlestība ir labvēlīga, tā nav greizsirdīga; mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga. Tā nav nepiedienīga, nemeklē savu pašas labumu, neskaišas, nepiemin ļaunu. Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību. Tā panes visu un uzticas visam, tā cer uz visu un iztur visu.” Kad esam gatavi mīlēt otru tā, kā to apraksta Pāvils šajos pantos, tad esam gatavi doties laulības ostā.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kad ir īstais laiks precēties?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries