settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir hipostiskā savienība? Kā Jēzus vienā un tajā pašā laikā var būt Dievs un Cilvēks?

Atbilde


Hipostiskā savienība ir vienkārši termins ar kura palīdzību apraksta kā Dievs, Jēzus Kristus, pieņēma cilvēka dabu tajā pašā laikā visā pilnībā paliekot Dievs. Jēzus vienmēr ir bijis Dievs (Jņ.ev.8:58, 10:30), bet iemiesošanās brīdī kļuva par cilvēku (Jņ.ev.1:14). Cilvēciskās dabas un dievišķās dabas salikums ir Jēzus, Dievs – Cilvēks. Šī ir hipostiskā savienība - Jēzus Kristus, Viena Persona, visā pilnībā Dievs un visā pilnībā Cilvēks.

Abas Jēzus dabas, cilvēciskā un dievišķā nav šķiramas. Vienmēr un uz visiem laikiem Jēzus būs Dievs – Cilvēks. Visā pilnībā Dievs un visā pilnībā Cilvēks; divas atšķirīgas dabas vienā personā. Jēzus cilvēcība un dievišķība nav sajauktas, bet gan savienotas nezaudējot katras dabas atsevišķo identitāti. Dažreiz Jēzus darbojās ar cilvēcisko ierobežotību (Jņ.ev.4:6, 19:28) un citas reizes ar Savu dievišķo spēku (Jņ.ev.11:43; Mt.ev.14:18-21). Abos gadījumos, Jēzus rīcības nāca no Viņa vienas Personas. Jēzum bija divas dabas, bet viena vienīga personība.

Mācība par hipostisko savienību ir mēģinājums izskaidrot to, kā Jēzus spēja būt divas atšķirīgas personas vienā un tajā pašā laikā - gan Dievs, gan Cilvēks. Tomēr, galu galā mēs neesam spējīgi šo mācību izprast visā pilnībā. Mums, kā cilvēkiem, ir neiespējami saprast to, kā Dievs darbojas. Mēs, kā cilvēki, ar saviem ierobežotajiem prātiem nevaram gaidīt, ka aptversim un sapratīsim bezgalīgo Dievu. Jēzus ir Dieva Dēls un tika ieņemts caur Svēto Garu (Lk.ev.1:35). Bet tas nebūt nenozīmē, ka Jēzus neeksistēja jau pirms ieņemšanas. Jēzus pastāvēja/ dzīvoja vienmēr un visos laikos (Jņ.ev.8:58, 10:30). Laikā, kad Jēzus tika ieņemts, Viņš kļuva par cilvēcisku būtni, turklāt, visā pilnībā paliekot Dievs (Jņ.ev.1:1, 14).

Jēzus ir abi – Dievs un Cilvēks. Jēzus vienmēr ir bijis Dievs, bet Viņš nekļuva par Cilvēku līdz Marija Viņu ieņēma. Jēzus kļuva par Cilvēku kārtībā, lai solidarizētos ar mums mūsu dzīves cīņās (Ebr.2:17) un kas vēl svarīgāk – lai mirtu pie krusta tādējādi nomaksājot sodu par mūsu grēkiem (Fil.2:5-11).

Kopsavilkumā, hipostiskā savienība māca to, ka Jēzus ir abi – visā pilnībā Cilvēks un visā pilnībā Dievišķība; to, ka nav maisījuma vai sapludināšanas abās dabās un kā arī to, ka Viņš ir viena savienota Persona uz mūžīgiem laikiem.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir hipostiskā savienība? Kā Jēzus vienā un tajā pašā laikā var būt Dievs un Cilvēks?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries