settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir Armagedona kauja?

Atbilde


Vārds ”Armagedons” nāk no Ebreju vārda Har – Magedone, kas nozīmē ”Kalns Megido” un ir kļuvis sinonīms nākotnes kaujai, kurā Dievs iejauksies un iznīcinās antikrista armiju kā tas ir paredzēts Bībeliskajos pravietojumos (Atkl.gr.16:16; 20:1-3, 7:10). Armagedona kaujā piedalīsies liels cilvēku skaits, jo visas nācijas pulcēsies kopā, lai karotu pret Kristu.

Precīza Aarmagedona ielejas vieta nav zināma, jo nepastāv kalns, kas ir saukts Megido. Taču, kopš ”Har” nozīmē arī pakalni vai nogāzes, tad visticamāk, ka ar to ir domāts uzkalnu apvidus, kas ieskauj Megido līdzenumu apmēram 100 km uz ziemeļiem no Jeruzalemes. Šinī reģionā ir izcīnītas vairāk nekā 200 kaujas. Megido līdzenums un apkārtējie Esdraelona līdzenumi būs galvenie Armagedona kaujas punkti, un kauja plosīsies visā Izraēlas teritorijā līdz pat dienvidiem un Bocrai, Edomas pilsētai (Jes.63:1). Armagedona ieleja ir slavena ar divām lielām uzvarām Izraēlas vēsturē: 1) Baraka uzvara pār kānaāniešiem (Soģu.gr.4:15) un 2) Gideona uzvara pār mideāniešiem (Soģu.gr.7). Armagedons ir zināms arī ar tā divām lielākajām traģēdijām: 1) Saula un viņa dēlu nāvi (1.Sam.31:8), un Kunga Josijas nāvi (2.Ķēn.23:29-30; 2.Laiku 35:22).

Sakarā ar vēsturiskajiem notikumiem Armagedona ieleja ir kļuvusi par pēdējā konflikta starp Dievu un ļaunajiem spēkiem simbolu. Pats vārds ”Armagedons” Atklāsmes grāmatā parādās tikai 16 nodaļas 16 pantā: ”Un ķēniņi tika sapulcināti vietā, ko ebrejiski sauc – Armagedona.” Šeit iet runa par valdniekiem, kuri uzticībā antikristam pulcēsies kopā pēdējam uzbrukumam Izraēlai. Armagedona kaujā Dievs liks pasniegt ”Savas dusmības vīna kausu” (Atkl.gr.16:19) un antikrists ar saviem sekotājiem būs nogāzts un sakauts. ”Armagedons” ir kļuvis par galveno apzīmējumu visam, kas attiecas uz pasaules galu, bet ne tikai vienīgi uz kauju, kas notiks Megido līdzenumos.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir Armagedona kauja?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries