settings icon
share icon
Jautājums

Kāpēc Dievs ir greizsirdīgs/ dusmu Dievs?

Atbilde


Ir jāsaprot kā vārds ”greizsirdība” tiek pielietots un kas ar to domāts. 2.Moz.gr.20:5 šī vārda nozīme, aprakstot Dievu, ir ļoti atšķirīga no šī vārda nozīmes aprakstot greizsirdības grēku (Gal.5:20). Kad mēs lietojam vārdu ”greizsirdīgs” mēs to lietojam gadījumos, kad esam skaudīgi par kaut ko; skaužam kaut ko, kas citiem ir, bet mums nav. Persona var būt greizsirdīga vai skaudīga par to, ka citai personai ir skaista mašīna vai māja (īpašums). Vai arī kāds ir greizsirdīgs vai skaudīgs tāpēc, ka citiem ir kādas spējas vai iemaņas, kas pašam nav (piem. kāds ir sportisks). Cits atkal varētu kļūt greizsirdīgs vai skaudīgs par citas personas izskatu.

2.Moz.gr.20:5 aprakstītā Dieva greizsirdība/ dusmas nav tā iemesla pēc, ka kādam ir kaut kas kā Viņam nav vai būtu vajadzīgs. 2.Moz.gr.20:4-5 ir teikts: ”Netaisi sev tēlus un atveidus ne no tā, kas debesis augšā, ne no tā, kas uz zemes apakšā un ūdenī apakš zemes. Nezemojies tiem un nekalpo tiem jo es, Kungs, esmu greizsirdīgs dievs, kas piemeklē tēvu vainas pie bērniem līdz trešajam un līdz ceturtajam augumam – tiem, kas mani nīst.” Ievērojiet, ka Dievs ir greizsirdīgs tad, kad kāds dod citam to, kas pēc taisnības pieder Viņam.

Šajos pantos Dievs runā par cilvēkiem, kuri darina tēlus un zemojas to priekšā; kalpo šiem tēliem tā vietā lai kalpotu Dievam, kas piederas Viņam Vienīgajam. Dievs ir īpašniecisks, jo kalpošana, dievināšana un godināšana ir attiecināma tikai uz Viņu. Tikai Viņš vienīgais ir to pelnījis. Grēks (kā Viņš to norāda šajās komandās) ir dievināt, kalpot un pielūgt kaut ko citu izņemot Viņu. Grēks ir vēlēties, vai būt skaudīgam, greizsirdīgam par kaut ko, kas pieder citiem, bet pašiem nē. Tas ir pilnīgi savādāk un atšķirīgi, kad Dievs sauc Sevi par ”greizsirdīgu” Dievu. Viņš ir greizsirdīgs un dusmīgs, kad Viņam piederošais tiek atdots kaut kam citam; kalpošana un godināšana piederas Viņam vienīgajam un ir dodama tikai Viņam vienīgajam.

Iespējams, praktisks piemērs mums palīdzēs saprast labāk atšķirību. Ja vīrs redzēs savu sievu flirtējot ar citu vīrieti, viņam ir tiesības kļūt greizsirdīgam, jo viņam vienīgajam ir tiesības flirtēt ar savu sievu. Un otrādi. Šis greizsirdības veids nav grēcīgs. Drīzāk tas ir piemērots. Dievs saka – ja jums piederošais tiek atņemts, tad jūsu greizsirdība ir attaisnota. Grēks ir būt greizsirdīgiem par jums nepiederošām lietām. Pielūgsme, slava, dievināšana, cieņa un kalpošana ir attiecināma tikai uz Dievu; pieder tikai un Dievam vienam, jo Viņš vienīgais ir tā vērts. Tāpēc Dievam ir pilnas tiesības būt dusmīgam un greizsirdīgam, kad pielūgsme, slava, dievināšana, cieņa un kalpošana tiek atdota kaut kam citam. Vēstulē 2.Kor.11:2 Pāvils apraksta precīzu greizsirdības izpausmi: ”Es degu par jums ar dievišķu dedzību...”

English



Atpakaļ uz latvisko versiju

Kāpēc Dievs ir greizsirdīgs/ dusmu Dievs?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries