settings icon
share icon
Jautājums

Kā es varu zināt, kāda ir mana garīgā dāvana?

Atbilde


Nepastāv maģiska formula vai tests, kas var pateikt precīzi, kādas ir mūsu garīgās dāvanas. Svētais Gars izdala dāvanas kārtībā, kā Viņš to ir noteicis vēstulē 1. Kor.12:7-11. Izplatītākā Kristiešu problēma ir vilinājums aizķerties pie savām garīgajām dāvanām tā, ka kalpošana Dievam aprobežojas tikai tajā šaurajā lauciņā, kurā tie jūtas apdāvināti. Tas nav veids kā garīgā dāvana izpaužas darbā. Dievs sauc mūs paklausīgi kalpot Viņam visās lietās. Kad Dievs mūs sauc, Viņš apgādā mūs ar visām nepieciešamajām dāvanām, lai mēs varētu pilnvērtīgi veikt Viņa uzlikto pienākumu.

Mūsu apdāvinātības identificēšanu var veikt dažādos veidos. Garīgie testi vai pārbaudes (lai gan ne vienmēr var paļauties uz tiem) var palīdzēt saprast, kurā sfērā esam apdāvināt vairāk. Apstiprinājums no citiem arī var atklāt mūsu garīgo apdāvinātību. Citi cilvēki, kuri redz mūs kalpojot Kungam ļoti bieži ierauga kādu garīgu dāvanu, kuru mēs uzskatām kā pašu par sevi saprotamu vai arī otrādi- neatpazīstam. Lūgšana arī ir ļoti svarīga. Persona, kura noteikti zina kādā veidā esam apdāvināti, ir pats dāvanas devējs - Svētais Gars. Mēs varam lūgt Dievam atklāt un parādīt garīgo apdāvinātību, lai mēs to liktu lietā un kalpotu pilnvērtīgi tā parādot godu Dievam.

Jā, vienu Dievs sauc būt par skolotāju un Viņš tam dod mācīšanas dāvanu. Otru Dievs sauc kalpot citiem un svēta ar visām dāvanām, kas palīdz kalpošanas darbā. Tomēr, pat ja mēs zinām savu specifisko dāvanu, tas neattaisno mūs nekalpot Dievam sfērā, kas ir ārpus mūsu apdāvinātības. Vai ir izdevīgi zināt kāda dāvana(s) mums ir dota? Protams, jā. Vai ir pareizi koncentrēties vienīgi un tikai uz esošo jeb zināmo dāvanu tā zaudējot citas iespējas kalpot Dievam? Nē, nav pareizi. Ja mēs no sirds vēlamies, lai Dievs liek mūs lietā un izmanto mūs visos iespējamajos veidos, tad Viņš to darīs. Turklāt arī apgādās ar visām iespējamajām garīgajām dāvanām, lai katrs būtu spējīgs pilnvērtīgi veikt uzlikto pienākumu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā es varu zināt, kāda ir mana garīgā dāvana?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries