settings icon
share icon
Jautājums

Kāpēc cilvēku aprakstītās dzīves 1.Mozus grāmatā bija tik garas?

Atbilde


1.Mozus grāmatā aprakstīto cilvēku dzīves ilgums tiešām ir nedaudz noslēpumains. Bībeles pētnieki un zinātnieki ir izvirzījuši dažas teorijas attiecībā uz šo jautājumu. 1.Mozus gr.5 nodaļas Ģenealoģija reģistrē dievbijīgā Ābrahama pēcnācēju rakstus, kuri galu galā radītu Mesiju. Iespējams, ka Dievs svētīja šo Ābrahama radu līniju ar īpaši ilgu mūžu sakarā ar to dievbijību un paklausību. Turklāt, izņemot Ēnohu, 1.Mozus gr.5 nodaļā nav norādīta neviena cita persona, kas būtu bijusi dievbijīga. Tomēr pilnīgi iespējams, ka tajā laikā visi cilvēki dzīvoja ilgu mūžu.

1.Mozus gr.1:6-7 panti stāsta par to, ka ūdens bija pāri visam izplatījumam; to, ka tas ieskāva zemi. Šāds ūdens pārsegs varētu būt radījis siltumnīcas efektu un nobloķējis lielo daļu no radiācijas, kas skar zemi šobrīd. Tādējādi tie bija ideāli dzīves apstākļi. 1.Mozus gr.7:11 pants norāda, ka plūdu laikā ūdens pārsegs tika pārplēsts un ūdens bija izliets pār zemi, tā iznīcinot ideālos dzīves apstākļus. Salīdzinot mūža ilgumu, kas bija pirms plūdiem (1.Mozus gr.5:1-32) ar mūža ilgumu pēc plūdiem (1.Mozus gr.11:10-32) varam secināt, ka nekavējoties pēc plūdiem cilvēku mūža ilgums dramatiski samazinājās.

Cits apsvērums ir tāds, ka pirmajās paaudzēs, pēc radīšanas, cilvēka ģenētiskais kods attīstīja dažus defektus. Ādams un Ieva bija radīti perfekti. Nenoliedzami, viņi bija ļoti izturīgi pret visām slimībām un kaitēm. Viņu pēcnācēji bija mantojuši tās pašas labās fiziskas veselības īpašības, kaut gan jau mazākā mērā. Ejot laikam, grēka rezultātā, cilvēciskais ģenētiskais kods tika arvien vairāk sabojāts un cilvēki kļuva arvien pakļautāki slimībām un nāvei. Tas varētu būt galvenais iemesls kāpēc cilvēka mūžs ir tik ļoti saīsinājies.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāpēc cilvēku aprakstītās dzīves 1.Mozus grāmatā bija tik garas?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries