settings icon
share icon
Jautājums

Vai eņģeļi ir vīriešu vai sieviešu dzimtes pārstāvji?

Atbilde


Nav ne vismazāko šaubu, ka eņģeļi, par kuriem ir runāts Svētajos Rakstos ir vīriešu kārtas dzimtes pārstāvji. Grieķu vārds ”eņģelis” Jaunajā Testamentā (angelos) ir vīriešu kārtas dzimtes. Faktiski, sieviešu dzimtas eņģeļi neeksistē. Runājot par eņģeļiem nekad nav lietota sieviešu dzimte. Daudzos gadījumos, kad eņģeļi ir parādījušies, tie ir bijuši tikai un vienīgi vīriešu kārtas dzimtes pārstāvji un nekad nav aprakstīti sieviešu dzimtē, vai nekatrā dzimtē (tas, tā), kas parasti apzīmē nedzīvus priekšmetus. Kā arī parādoties, eņģeļi vienmēr ir ģērbušies vīriešu kārtas drēbēs (1.Moz.gr.18:2, 16; Ec.9:2). Svētajos Rakstos aprakstītie eņģeļi nekad nav parādījušies sieviešu drēbēs.

Visi eņģeļiem dotie vārdi ir vīriešu kārtas – Miķelis, Gabriēls, Lucifers. Atkl.gr.12:7 - ”Miķelis ar saviem eņģeļiem,” Lk.ev.1:29 - ”Bet viņa (Marija) iztrūkās par viņa (Gabriēla) valodu,” Jes.gr.14:12 – ”Ak Lucifer, tu spožā zvaigzne, tu, ausekļa dēls.” Kā arī visas citas atsauksmes attiecībā uz eņģeļiem ir vīriešu dzimtē. Soģu gr.6:21 teikts: ”Tā Kunga eņģelis izstiepa savu roku.” Zaharijas grāmatas pirmās (1) nodaļas latviskajā tulkojumā nav 18, 19 un 20 pantu, bet tur ir rakstīts, ka Zaharija uzdeva eņģelim jautājumu un eņģelis atbildēja. Atklāsmes grāmatā uz visiem eņģeļiem ir attiecināta vīriešu dzimte. (Atkl.gr.7:1; 10:1, 5: 14:19; 16:2, 4, 17; 19:17: 20:1).

Lasot Mt.ev.22:30 ir radies nepareizs priekšstats, ka eņģeļi varētu būt bezdzimuma būtnes sakarā ar to, ka pantā ir teikts, ka debesīs nebūs laulību, jo ”visi ir kā eņģeļi debesīs.” Formulējums, ka debesīs nedz precēsies, nedz tiks precēti dažus ir novedis pie ticības, ka eņģeļi ir ”bezdzimuma” būtnes, jo (doma turpinās) divu dažādu dzimumu mērķis ir radīt bērnus un ja tur nebūs laulību, un bērnu radīšanas procesa, tad nav vajadzīgas dzimtes. Bet šis ir noteikti tas objekts, kas nav pierādāms lasot tekstu. Fakts, ka nebūs laulību, ne katrā ziņā norāda uz to, ka pastāvēs bezdzimuma būtnes. Daudzie norādījumi uz eņģeļiem kā vīriešu kārtas pārstāvjiem ir pretrunā ar to, ka eņģeļi varētu būt bezdzimuma būtnes. Kā arī mums jāpatur prātā, ka starp dzimumu un seksualitāti pastāv atšķirība. Debesīs nebūs laulību un kā secinājums tam ir tas, ka nebūs arī seksuālu aktivitāšu. Bet nekādā gadījumā nav apstiprināms ar faktu, ka ja nav ”laulību,” tad nav arī ”dzimuma.”

Dzimums, tādējādi, nav jāsaprot seksuālā nozīmē. Bet gan drīzāk vīriešu dzimtes vietniekvārdu lietošana Svētajos Rakstos ir attiecināma vairāk uz autoritāti nekā uz dzimti seksuālā nozīmē. Dievs, runājot par Sevi, vienmēr runā vīriešu dzimtē. Netikums novilkt atšķirības starp vīriešu un sieviešu dzimti var novest pie tādas zaimošanas kā ”māte/ tēvs Dievs” un attiekties uz Svēto Garu kā uz ”to,” kas nozīmē ignorēt Svētos Rakstus. Par Svēto Garu Svētie Raksti vienmēr runā vīriešu dzimtē (Jņ.ev.14:17; 15:16; 16:8, 13-14). Svētais Gars nekad nav aprakstīts kā ”tas;” kā nedzīvs spēks. Dieva perfektais plāns kārtībā, lai uzturētu struktūru un autoritāti gan baznīcā, gan mājās, apvelta jeb piepilda cilvēku ar autoritāti valdīt mīlestībā un taisnībā tāpat kā valda Dievs Pats. Tas būtu nepiedienīgi un neatbilstoši attiekties uz debesu būtnēm citādi kā vīriešu dzimtē, jo Dieva autoritāte ir devusi viņiem rokās varu valdīt (2.Ķēn.19:35), izplatīt, izziņot Viņa ziņu (Lk.ev.2:10) un pārstāvēt Viņu uz zemes.

English



Atpakaļ uz latvisko versiju

Vai eņģeļi ir vīriešu vai sieviešu dzimtes pārstāvji?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries