settings icon
share icon
Jautājums

Vai ellē ir dažādi soda līmeņi?

Atbilde


Doma, ka ellē pastāv dažādas sodīšanas pakāpes un līmeņi galvenokārt nāk no ”Dievišķās komēdijas” sacerējuma, kuru uzrakstīja Dante starp 1308 un 1321 gadu. Šinī poēmā Romiešu dzejnieks Virgils vada Danti caur deviņiem elles apļiem. Apļi ir koncentriski, attēlojoši pakāpenisku ļaunuma pieaugšanu un sasniedzot kulminācijas punktu pašā zemes centrā, kur Sātans ir turēts ieslodzījumā. Katra apļa grēcinieki ir sodīti veidā, kas attiecas tieši uz katru no viņiem. Katrs grēcinieks tiek mocīts visu mūžību par galveno grēku, ko viņš ir padarījis savas dzīves laikā. Saskaņā ar Dantes rakstīto apļi svārstās no pirmā apļa, kurā mājo nekristītie un nevainīgie pagāni līdz pat pašam elles vidum, kas tiek glabāta tiem, kuri ir padarījuši visbriesmīgāko grēku – nodevuši Dievu.

Lai arī Bībele nekur neko nemin par dažādiem soda līmeņiem ellē, tomēr varētu šķist, ka tā norāda uz to. Atlkl.gr.20:11-15 varam lasīt, ka cilvēki ir ”tiesāti pēc tā, kas rakstīts grāmatās” (12.pants). Visi šinī tiesā klātesošie ir iemesti uguns jūrā (Atkl.gr.20:13-15). Tātad, varētu būt, ka tiesa ir ar nozīmi, lai noteiktu cik bargs un spēcīgs elles sods būs. Lai kāds arī nebūtu gadījums, bet tikt iemestiem mazliet vēsākā uguns jūras daļā nav mierinājums tiem, kas lemti mūžīgam sodam. Lai arī kādas pakāpes elles sods varētu saturēt, skaidrs ir tas, ka no tās vietas vajadzētu mēģināt izvairīties.

Diemžēl Bībele skaidri paziņo to, ka liela daļa cilvēku galu galā tomēr nokļūs ellē. ”Ieejiet pa šaurajiem vārtiem, jo plati ir vārti un plats ir ceļš, kas ved pazušanā, un daudzi pa tiem ieiet. Cik šauri ir vārti un cik šaurs ir ceļš, kas ved dzīvībā, un tikai nedaudzi to atrod” (Mt.ev.7:13-14). Katrai personai vajadzētu sev pajautāt: ”uz kura ceļa esmu es? ” Ļoti ”daudziem,” kas stāv uz platā ceļa ir viena kopīga īpašība – viņi visi ir noraidījuši Kristu kā vienīgo ceļu, kas ved uz debesīm. Jēzus teica: ”ES ESMU ceļš, patiesība un dzīvība; neviens netiek pie Tēva kā vien caur Mani” (Jņ.ev.14:6). Kad Viņš teica, ka ir vienīgais ceļš, tad tieši to Viņš arī domāja. Īsi un skaidri - Viņš ir vienīgais ceļš. Katrs, kas sekos kaut kādam citam ”ceļam” ir uz platā ceļa, kas ved uz iznīcību un postu. Un lai arī tur varētu vai nevarētu būt dažādi soda līmeņi ellē, tomēr ciešanas ir derdzīgas, šausmīgas, mūžīgas un no tām noteikti vajadzētu izvairīties.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai ellē ir dažādi soda līmeņi?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries